Nowa rodzina Autodesk 2004

Autodesk zaprezentował dwanaście nowych wersji aplikacji projektowych dostosowanych do potrzeb rynku architektonicznego i budowlanego, wytwórczego i infrastrukturalnego. Są wśród nich dobrze znane aplikacje serii AutoCAD.

Nowa rodzina Autodesk 2004

Pełna lista produktów obejmuje: AutoCAD 2004, AutoCAD LT 2004, Autodesk Architectural Desktop 2004, Autodesk Building Systems 2004, AutoCAD Mechanical 2004, Autodesk Civil Design 2004, Autodesk Civil Series 2004, Autodesk Map 2004, Autodesk Map Series 2004, AutodeskRaster Design 2004, Autodesk Land Desktop 2004, i Autodesk Survey 2004.

Kolejne edycje zaawansowanych programów do projektowania: Autodesk Inventor Series 7 oraz Autodesk Revit 5.1, mimo, że nie są zbudowane w oparciu o AutoCAD, również będą kompatybilne z nową rodziną oprogramowania AutoCAD.

Nową cechą rozwiązań z rodziny Autodesk 2004 jest format plików DWF 6 (Design Web Format), rozszerzona platforma współpracy i publikacji. Wprowadzony format pliku pozwala na tworzenie nie edytowalnych plików CAD zawierających wiele metadanych, które charakteryzują się wysoką kompresją i wieloarkuszowością. Pozwalają projektantom, inżynierom, twórcom oprogramowania i ich współpracownikom na szybkie przekazywanie informacji projektowych każdemu, kto powinien obejrzeć, skomentować, czy wydrukować informacje projektowe.

Nowe pliki DWF można oglądać i drukować za pomocą Autodesk Express Viewer. Przeglądarka ta jest dołączana do produktów serii 2004 oraz dostępna w Internecie. Jest bezpłatną, lekką i wydajną aplikacją, którą można łatwo przekazywać osobom uczestniczącym w projekcie, nawet tym, które nie używają AutoCADa, ale chcą przeglądać cyfrowe dane projektowe. Nowy format pliku, DWF, jest strategicznym dla całej nowej rodziny produktów Autodesk.

Szersze opisy poszczególnych rozwiązań można znaleźć na http://www.autodesk.com/preview2004