Nowa seria projektorów Epsona

Z myślą o małych firmach i instytucjach edukacyjnych Epson wprowadził na rynek nową serię niedrogich projektorów. Modele EB-S6, EB-X6 i EB-W6 charakteryzują się m.in. łatwością obsługi, niewielkimi rozmiarami oraz wysoką jakością obrazu.

Produkty są wyposażone w szereg innowacji. Przykładowo, funkcja szybkiego startu skraca czas rozruchu do zaledwie pięciu sekund. Z kolei funkcja bezpośredniego włączania i wyłączania, unikatowa w projektorach tej klasy, sprawia, że układ chłodzenia staje się zbyteczny. Łatwa w użyciu technologia USB Display firmy Epson pozwala na podłączenie projektora za pomocą kabla USB. Projektorów można używać w każdym środowisku dzięki technologii E-TORL, która zapewnia wysoką jasność przy maksymalnej energooszczędności. Zużycie energii jest bardzo małe - wystarcza lampa o mocy 170 W.

Epson EB-X6

Epson EB-X6

Niewielki rozmiar i mała waga zapewniają pełną mobilność projektorów, a dostępna w zestawie wygodna torba przydaje się do ich transportowania. Urządzenia są ponadto przystosowane do szybkiego i łatwego montażu pod sufitem.

EB-S6 i EB-X6 mają jasność 2200 lumenów, współczynnik kontrastu 2000:1 i rozdzielczość odpowiednio SVGA (800 x 600) i XGA (1024 x 768). Model EB-W6 to projektor panoramiczny - jego rozdzielczość wynosi 1280 x 800 (WXGA). Automatyczna korekcja zniekształceń trapezowych dostępna w modelach X6 i W6 zapewnia regulację kąta i odległości.

EB-W6 ma złącze HDMI i jest przystosowany do odtwarzania pokazów slajdów bezpośrednio z pamięci USB lub kart SD (bez użycia komputera). Ma też głośnik o mocy 7 W, podczas gdy EB-S6 i EB-X6 dysponują głośnikiem 1-watowym.

Sugerowane ceny detaliczne: EB-S6 - 1590 zł, EB-X6 - 2099 zł, EB-W6 - 2990 zł.