Nowa seria tabletów

Wacom przedstawiła system Intuos2, nowy model tabletu graficznego oferowany w pięciu rozmiarach.

Wacom Technology wprowadziła do sprzedaży nowy profesjonalny tablet graficzny Intuos2, dostępny w pięciu rozmiarach i wyposażony w nowy wskaźnik elektroniczny [grip pen], bezprzewodową mysz wysokiej rozdzielczości oraz cyfrową technologię 'oversamplingu'. Elektroniczne pióro oferuje 1,024 poziomy nacisku, przekazuje także informacje o jego kącie i kierunku oraz wyposażone jest w przyciski modyfikujące działanie urządzenia w zależności od stosowanej aplikacji i pozwalające 'zaprogramować' uderzenia w klawisze klawiatury czy kliknięcia myszką.

Wszystkie tablety z serii Intuos2 zaopatrzone są w bezprzewodowe i 'bezkulkowe' myszki działające na tej samej zasadzie co pióro - dwa mniejsze modele oferowane są z myszką 2D zaopatrzoną w trzy przyciski, natomiast większe modele sprzedawane są z nową myszką 4D wyposażoną w pięć przycisków. Przedstawiciele Wacom wyjaśniają, że 'czterowymiarowa mysz' oznacza, że urządzenie przesyła koordynaty X i Y, dane analogowe pochodzące z 'kółka kontrolnego' [fingerwheel] oraz informacje o ruchach myszki podczas obracania. Nowy system cyfrowego 'oversamplingu' pozwala precyzyjnie i szybko koordynować dane, co znacznie poprawia wydajność i wygodę pracy z tabletem, ale czyni także inne urządzenia Intinuos niekompatybilnymi z serią Intuos2.

Nowe tablety proponowane przez Wacom oferują menu z dostępem do podstawowych zadań przeglądania: przewijanie do przodu i do tyłu, odświeżanie czy stop, co uzupełnia konwencjonalne menu z przyciskami 'Cut', 'Copy', 'Paste' i 'Undo'. Tablety Wacom Intuos2 dostarczane są z programami Corel Painter Classic, Wacom PenTool 3.0.2 i Adobe Photoshop Elements, ich wymagania systemowe to komputer Mac z interfejsem USB, Mac OS 8.5 albo późniejszym (włączniez Mac OS X), a sugerowane ceny to 219,99 USD za wersję o rozmiarach 4x5 cale do 819,99 USD za model 12x18.

http://www.wacom.com


Zobacz również