Nowa "szesnastka" Plextora

Firma Plextor zaprezentowała nową nagrywarkę DVD - model PX-751A/JP. Urządzenie, które przeznaczone jest do montaż w obudowie komputera, umożliwia zapis płyt DVD z maksymalną prędkością 16x.

Nowa "szesnastka" Plextora

Plextor PX-751A/JP

Nowa nagrywarka (PX-751A/JP), która przeznaczona jest do montażu w standardowej kieszeni (5,25-cala) komputera PC wyposażona została w interfejs IDE (ATA/ATAPI) i oferuje możliwość wyboru koloru przedniego panelu (dostępne kolory to czarny i biały). Urządzenie bez problemu obsługuje nośniki dwuwarstwowe oraz wielokrotnego zapisu. Umożliwia zapis płyt DVD z następującymi maksymalnymi prędkościami: 16x dla DVD+R i DVD-R, 8x dla DVD+RW i DVD+R DL, 6x dla DVD-RW i DVD-R DL oraz 5x dla DVD-RAM, natomiast zapis płyt CD odbywa się z prędkością 48x (CD-R) i 32x (CD-RW).

Nowość dysponuje buforem pamięci o pojemności 2 MB, średnim czasem dostępu wynoszącym 140 ms (dla DVD) i 130 ms (dla CD) oraz charakteryzuje wymiarami 146 x 41,2 x 177,5 mm i wagą 0,8 kg. Warto tez wspomnieć o dołączonym do urządzenia oprogramowaniu Roxio Easy Media Creator 8.2.

Nagrywarka Plextor PX-751A/JP trafi do sprzedaży na rynku japońskim w przyszłym miesiącu. Niestety nie wiadomo, kiedy się pojawi w Europie.