Nowa taryfikacja w Plus GSM

Od 16 czerwca 2003 r. Polkomtel SA wprowadza jednosekundowe taryfy dla klientów indywidualnych i biznesowych. Umożliwiają one dostosowania kosztów korzystania z sieci do indywidualnych potrzeb użytkownika oraz prolongatę niewykorzystanych minut na kolejne miesiące.

Nowa oferta Plus GSM obejmuje sześć podstawowych taryf „Plus” (20, 40, 60, 100, 200, 400) z płaskimi stawkami, w których cena za minutę połączenia jest stała, niezależnie od pory czy dnia tygodnia oraz kierunku połączenia. Taryfy o różnych abonamentach (od 25 zł do 185 zł plus VAT) są zróżnicowane ze względu na liczbę minut i SMS-ów wliczonych w abonament, przy czym cena za minutę połączenia zmienia się od 1,68 zł (najtańszy abonament) do 0,66 zł (najdroższy). Koszt wysłania komunikatu SMS z sieci Plus do sieci krajowych wynosi 0,24 zł (0,29 zł z VAT).

Taryfę podstawową można uzupełnić o usługę „Taniej poza szczytem” z niższymi stawkami poza godzinami szczytu oraz w weekendy: 0,60 zł (0,73 zł z VAT) za minutę we wszystkich taryfach. Nie ma tu opłat aktywacyjnych ani miesięcznych. Korzystając z tej usługi można korzystać z minut wliczonych w abonament przez całą dobę.