Nowa technologia chłodzenia w notebooku Dell

Dell Vostro V130 to jeden z pierwszych komputerów przenośnych, w których zastosowano system chłodzący Intel Hyperbaric.

Dell Vostro 130

Polecamy:

Zobacz także:

Działanie technologii polega na tym, że znajdujący się w notebooku wiatraczek zamiast wypychać gorące powietrze na zewnątrz jego obudowy wsysa chłodne powietrze do środka. Zasysane powietrze kierowane jest na kluczowe podzespoły.

Wg przedstawicieli Intela tak skonstruowany system chłodzący charakteryzuje się większą efektywnością w utrzymywaniu temperatury podzespołów na bezpiecznym poziomie. Poza tym notebook z chłodzeniem Hyperbaric może działać ciszej - wiatraczek obraca się z mniejszą szybkością.

Zobacz również:

  • Klimatyzatory przenośne w promocji [LIPIEC 2021]

Co zaś się tyczy konfiguracji Vostro V130, to jest to typowo biznesowy notebook z 13,3-calowym ekranem WLED (1366x768 pikseli), ważący ok. 1,5 kg. Jego sercem jest niskonapięciowy procesor Intel Core i3380UM/i5 470UM lub dwurdzeniowy Celeron (U3400). Sześciokomorowy akumulator zapewnia do 4,5 godzin pracy.

Maszyna może zostać wyposażona w maksymalnie 4 GB pamięci RAM i dysk twardy o pojemności do 500 GB. Dysponuje wyjściem HDMI, modemem Wi-Fi 802.11n, czytnikiem kart pamięci zgodnym z pięcioma popularnymi formatami tych nośników oraz kamerą internetową.

Więcej informacji: Dell