Nowa twarz antywirusa

Nowa wersja jednego z najbardziej znanych programów antywirusowych, czyli Norton AntiVirus 2002 PL firmy Symantec, zwraca uwagę odświeżonym, uproszczonym interfejsem.

Nowa wersja jednego z najbardziej znanych programów antywirusowych, czyli Norton AntiVirus 2002 PL firmy Symantec, zwraca uwagę odświeżonym, uproszczonym interfejsem.

Wszelkie opcje są teraz dostępne w głównym oknie programu. Obok najważniejszych funkcji znajdują się tu ikony informujące o brakach w zabezpieczeniach (wykrzyknik na żółtym tle), gdy użytkownik wyłączy np. autoochronę plików lub nie przeprowadzi pełnego skanowania systemu po instalacji antywirusa.

Program przystosowany został do pracy w środowisku Windows XP. Norton AntiVirus 2002 PL potrafi teraz także zintegrować się z Eksploratorem Windows - przycisk z opcjami antywirusa pojawia się w każdym otwartym oknie Eksploratora, umożliwiając szybkie sprawdzenie stanu zabezpieczeń antywirusowych systemu operacyjnego, przejrzenie listy plików poddawanych kwarantannie czy uruchomienie skanera antywirusowego.

W wersji 2002 PL poprawiono ochronę antywirusową poczty elektronicznej. Zdecydowana większość ataków wirusów i robaków sieciowych odbywa się obecnie właśnie za pośrednictwem wiadomości e-mail, nie powinno więc nikogo dziwić, że dla pełnej ochrony NAV 2002 PL skanuje zarówno pocztę przychodzącą, jak i wychodzącą z komputera.

Z punktu widzenia użytkownika najważniejszą zmianą będzie chyba jednak uproszczenie procedury postępowania po wykryciu wirusa. W większości takich wypadków Norton AntiVirus 2002 PL potrafi go usunąć bez konieczności ingerencji człowieka. Oznacza to, że Symanteca umie wykryć i usunąć zagrożenie bez komunikatów o nim, nie przerywając pracy użytkownika.

W cenę programu wliczona jest roczna aktualizacja bazy wirusów.

Informacje Symantec

www.symantec.com.pl

Cena 225 zł