Nowa usługa TP SA

Telekomunikacja Polska SA od 29 listopada tego roku będzie oferować Szybki Dostęp do Internetu.

Na zorganizowanej w Warszawie konferencji prasowej Telekomunikacja Polska SA ogłosiła, iż 29 listopada tego roku rozpoczyna świadczenie nowej usługi o nazwie: Szybki Dostęp do Internetu. Będzie ona polegać na zapewnieniu klientom stałego połączenia z Internetem, za które operator ma pobierać zryczałtowaną opłatę, niezależną od czasu korzystania z łącza. SDI oferuje dostęp do sieci z prędkością 115 Kb/s. Klienci otrzymają także stały adres IP, dzięki czemu będą mogli skonfigurować własny serwer WWW czy poczty elektronicznej.

W początkowym okresie SDI ma być oferowany w Bydgoszczy, Lublinie, Łomży, Olsztynie, Poznaniu, Przemyślu, Suwałkach i Toruniu. Planowane jest rozszerzenie oferty na cały kraj.

Szybki Dostęp do Internetu opiera się na systemie HIS firmy Ericsson. Składa się on z niewielkiego terminala, instalowanego w domu klienta, oraz ze specjalnego urządzenia dostępowego umieszczonego w centrali telefonicznej obsługującej danego abonenta. Terminal łączy się z komputerem za pomocą portu szeregowego, a następnie podłącza do zwykłego gniazdka telefonicznego. Do terminala można też przyłączyć tradycyjny aparat telefoniczny, co umożliwia prowadzenie rozmowy nawet podczas pobierania danych z Internetu.

Cena uzyskania przyłączenia (wraz z terminalem) została ustalona na 999 zł brutto, natomiast miesięczny abonament będzie wynosić 160 zł brutto.