Nowa wersja Cassiopei Fivy

Firma Zibi wprowadza na polski rynek nowy palmtop Casio, zaprojektowany z myślą o osobach często podróżujących i pracujących w terenie.

Nowa wersja Cassiopei Fivy

Nowy komputer Casio powstał z myślą o wszystkich firmach, których pracownicy zbierają informacje spędzając dużo czasu w terenie. Jest cienki i lekki – jego grubość wynosi 26 mm, natomiast waga 1400 g. Odporna na zachlapanie obudowa chroni go przed niekorzystnymi warunkami zewnętrznymi a dysk twardy komputera posiada dodatkowe zabezpieczenia przed wstrząsami.

Preinstalowany system MS Windows 2000 zarządza pracą komputera bazującego na procesorze Transmeta 800 MHz.

Funkcja Hot Swap pozwala na szybką i łatwą wymianę baterii bez konieczności przerywania pracy, a energooszczędny procesor pozwala pracować nowej Cassiopei nawet do 10 godzin.

Narzędzie do rozpoznawania pisma ręcznego ma zapewnić skuteczne wprowadzanie danych do pamięci komputera. Specjalna antyodblaskowa powłoka umożliwia odczyt danych z ekranu nawet w pełnym słońcu. Klawiatura numeryczna z podświetlanymi klawiszami dobrze sprawdzi się w ciemnościach.

Komputer wyposażono w 256 MB pamięci RAM, 20-gigabajtowy dysk twardy oraz wyświetlacz LCD o przekątnej 8,4 cala (pozwala on na wyświetlanie obrazu w rozdzielczości 800x600 pikseli w 16,7 mln kolorów).

Cena komputera to 14500 zł.