Nowa wersja Google Plus pojawiła się w sklepie z aplikacjami na Androida

Firma Google stale rozwija swoją aplikację serwisu społecznościowego Google Plus. Już kilka razy zmieniała się całkowicie koncepcja aplikacji, ale ostatnie uaktualnienie nie wywraca interfejsu do góry nogami. Wprowadza natomiast sporo usprawnień, które ucieszą z pewnością wszystkich użytkowników.

Chociaż królem serwisów społecznościowych jest Facebook, Google nie ustaje w wysiłkach i stale dodaje funkcje i usprawnia swój własny portal Google Plus. Nowości co chwila pojawiają się w wersji przeglądarkowej serwisu, ale twórcy nie zapominają o użytkownikach swojego mobilnego systemu operacyjnego Android. Pojawiła się nowa wersja aplikacji, która poprawia mechanizm współdzielenia lokalizacji i pozwala zarządzać zdjęciami z dysku Google.

Najważniejszą nowością w nowej wersji programu jest możliwość zarządzania z jego poziomu zdjęciami zgromadzonymi na dysku Google. Do tej pory aby dodać na portal Google zdjęcie z chmury trzeba było je ręcznie pobrać z jednego miejsca i wgrać w kolejne. Teraz użytkownicy mogą skorzystać z wygodnego menedżera zdjęć, co pozwoli na organizację galerii i udostępnianie zdjęć znajomym. Fotografie można też automatycznie poprawiać.

Drugą ważną nowością są usprawnienia w usłudze lokalizacji, która zastąpiła dostępne jeszcze do niedawna w mapach Latitude. Użytkownicy mogą teraz wybierać, które z kontaktów udostępniających dane chcą widzieć na swojej mapie, a także wyświetlać listę osób, które dzielą się z nimi lokalizacją. Co więcej, wraz z nową wersją Google w końcu usunęło też z menu ikonkę chatu, który został zastąpiony przez komunikator Hangouts, będący następcą popularnego GTalka. Kliknięcie w opcję w menu przenosi do aplikacji komunikatora, a jeśli go nie ma, otwiera odpowiednią kartę w sklepie Play.