Nowa wersja Microsoft Expression Studio

Koncern z Redmond udostępnił drugie wydanie zestawu aplikacji do tworzenia i edycji multimediów. Zestaw Expression Studio 2, podobnie jak pierwsza jego odsłona, składa się z programów Web, Blend, Design i Media, a dodatkowo zawiera też aplikację Encoder do edycji i kodowania materiału wideo oraz jest kompatybilny z technologią Microsoft Silverlight.

Expression Web służy do projektowania i tworzenia stron internetowych, Blend - do tworzenia grafiki 3D i treści multimedialnych, Design to aplikacja dla grafików, a Media służy do zarządzania i organizacji zasobów cyfrowych mediów, ułatwiając ich wyszukiwanie, katalogowanie i archiwizację. Pierwsze wydanie pakietu wprowadzono ponad rok temu, jako alternatywę dla Adobe Creative Suite.

W ME 2 wszystkie wymienione programy w pełni obsługują środowisko uruchomieniowe Silverlight (poprzednio obsługę technologii, i to w ograniczonym zakresie, zapewniała aplikacja Web). Inne nowości w zestawie to m.in. możliwość tworzenia stron internetowych w Web w PHP, AJAX i ASP.NET 3.5 (dotychczas obsługiwane były XHTML, CSS, XML, XSLT i ASP.NET 2.0) oraz zwiększenie integracji z Visual Studio.

Expression Studio 2 ma kosztować 699 USD. Oprócz Expression Design 2 wszytskie pozostałe aplikacje dostępne będą osobno: Blend 2 za 499 USD, Web 2 za 299 USD, zaś Media 2 i Encoder 2 - za 199 USD.

W czerwcu ruszyć ma nowy program subskrypcyjny, w ramach którego - oprócz nowego pakietu oprogramowania - dostępne będą także systemy operacyjne Windows XP i Vista oraz Visual Studio, Office 2007, Office Visio Professional, Virtual PC i Parallels Desktop for Mac. Wszystko to za 999 dolarów rocznie. Szczegóły oferty dostępne są na stronie producenta.

Więcej informacji: Microsoft Expression

Pobierz plik