Nowa wersja PowerQuest Drive Image 7

Dostępna jest siódma już wersja popularnego programu do tworzenia kopii partycji, PowerQuest Drive Image. Najciekawsza nowość, wprowadzona z pewnym opóźnieniem w porównaniu z konkurencyjnymi produktami, to funkcja tworzenia kopii partycji bez restartowania komputera.

W Drive Image opcja ta jest funkcjonalna i elastyczna. Kopie partycji mogą być zapisywane (bez opuszczania Windows) na praktycznie dowolnych nośnikach, także na nagrywalnych DVD. Obrazy partycji mogą być także używane jako wirtualny dysk, z łatwym dostępem do poszczególnych plików. Dzięki opcji zapisywania kopii partycji automatycznie, według przygotowanego wcześniej harmonogramu, Drive Image 7 przyda się zarówno użytkownikom tworzącym kopie "czystego" systemu operacyjnego, jak i regularnie archiwizującym całe partycje.

Wielu osobom przyda się także narzędzie do kopiowania całych dysków, oparte na technologii SmartSector, umożliwiającej tworzenie dokładnych kopii dysków (inaczej niż narzędzia oparte na zwykłym kopiowaniu plików). Oferuje ono tak wygodne funkcje, jak proporcjonalne kopiowanie partycji z uwzględnieniem rozmiarów dysku docelowego. Jeśli masz na przykład dysk 8 GB z dwiema partycjami po 4 GB, po skopiowaniu na dysk o pojemności 40 GB otrzymasz dwie partycje o rozmiarze 20 GB, oczywiście z wszystkimi danymi ze starego dysku.

Producent PowerQuest,http://www.powerquest.com

Informacje SoftPoint,http://www.softpoint.com.pl

Cena ok. 280 zł