Nowa wersja Windows XP

Windows XP Starter Edition - taka będzie oficjalna nazwa 'okrojonej' wersji systemu Windows XP, którą na dalekowschodnie rynki wprowadził Microsoft. 'Starter Edition' ma pomóc Microsoftowi w walce z zyskującym popularność Linuksem.

O planach Microsoftu poinformował magazyn http://eWeek.com . Przedstawiciele koncernu mówią, że zaoferowanie 'okrojonej' wersji systemu Windows jest efektem współpracy firmy z władzami Tajlandii. Microsoft po raz pierwszy zaoferował w tym kraju wersję Windows o zmniejszonej funkcjonalności już w ubiegłym roku - za pakiet zawierający znacząco 'okrojone' wersje systemu Windows XP i pakietu Office XP Standard klienci musieli zapłacić równowartość 38 USD. Do tej pory produkt ten nie miał jednak oficjalnej nazwy handlowej.

Działania Microsoftu są reakcją na rosnącą popularność tańszych (a często zupełnie darmowych) rozwiązań open source - wprowadzenie do oferty nowego, taniego OS'a ma pozwolić Microsoftowi na utrzymanie dominacji w tym sektorze bez konieczności naruszania obowiązującej dziś zasady oferowania klientom na całym świecie tych samych produktów w tej samej cenie.


Zobacz również