Nowa wersja "mściwego" chłodzenia OCZ

Vendetta 2 to nowa wersja zaprezentowanego kilka miesięcy temu przez firmę OCZ systemu chłodzenia o nazwie Vendetta. Urządzenie - w porównaniu do swojego poprzednika - dysponuje znacznie większym wentylatorem.

Vendetta 2 (OCZTVEND2) mierzy bez wiatraka 120 x 50 x 159 mm (warto również zobaczyć konkurencyjne rozwiązania firmy Asus i Sharkoon). Korzysta z trzech miedzianych ciepłowodów, miedzianej podstawy oraz aluminiowego radiatora z przymocowanym do jego bocznej ścianki 120-milimetrowym wentylatorem. Jego łopatki obracają się z prędkością 800 - 1500 obrotów na minutę i zapewniają przepływ powietrza na poziomie 65 - 81 CFM. Urządzenie dysponuje systemem PWM (dopasowuje prędkość wiatraka do temperatury procesora) i generuje hałas na poziomie 20-32 dB.

Nowa wersja "mściwego" chłodzenia OCZ

OCZ Vendetta 2

Cooler przeznaczony jest do współpracy zarówno z procesorami AMD (754/755/939/AM2), jak i Intela (775). Producent podkreśla jego dużą wydajność zapewnianą przez trzy miedziane ciepłowody, które - w przeciwieństwie do standardowo spotykanych rozwiązań - bezpośrednio stykają się z powierzchnią chłodzonego procesora (technologia pipe direct touch (HDT)).

Producent objął urządzenie 2-letnim okresem gwarancji (Vendetta - roczna gwarancja). Niestety jego cena nie została podana. Więcej informacji można znaleźć pod tym adresem