Nowa wersja pakietu do modelowania 3D form.Z

Firma AutoDesSys przedstawiła nową wersję pakietu form.Z 6, w której wprowadzono m.in. narzędzia do animowania obiektów oraz obsługę systemów drukowania 3D.

System animowania form.Z 6 jest oparty na całych obiektach, a nie ich poszczególnych elementach składowych, aczkolwiek możliwe jest także animowanie pojedynczych parametrów i atrybutów. Program umożliwia eksport modeli wraz ze ścieżką animacji przy użyciu różnych typów modeli, takich jak nurbz i metaformz.

Animacje można tworzyć przy użyciu klatek kluczowych, wzdłuż ścieżek lub za pomocą palety animacji. Co ciekawe, program umożliwia animowanie świateł, kamer i form powierzchniowych, dzięki czemu jako tekstur powierzchni można używać filmów.

Nowa wersja pakietu do modelowania 3D form.Z
W programie pojawiła się obsługa formatu plików ZPR firmy Z Corp, dzięki czemu możliwe jest tworzenie prototypów kolorów przy użyciu drukarek 3D tej firmy. Dostępne jest specjalne narzędzia przygotowywania do druku pozwalające na identyfikację części modelu, które mogą nie zostać wydrukowane poprawnie.

form.Z 6 jest dostępny dla systemów Windows i Mac OS X. Cena programu nie jest jeszcze znana. Więcej informacji: AutoDesSys