Nowa wersja sklepu Google Play wprowadza interfejs Material Design z Androida L

Sklep z cyfrowymi treściami od Google jest jedną z pierwszych aplikacji, które zostały przeprojektowane przez twórców z myślą o nadchodzącej nowej wersji systemu operacyjnego do smartfonów i tabletów. Google Play w wersji 4.9.13 udostępniony został dzisiaj i plik instalacyjny dostępny jest dla wszystkich chętnych.

Google Play w wersji oznaczonej numerem 4.9.13 przynosi sporo zmian. Układ opcji w aplikacji został przebudowany, a wygląd sklepu jest teraz zgodny z duchem Material Design, czyli nowych wytycznych dotyczących interfejsu aplikacji w nadchodzącym Androidzie L. Co prawda następca wersja systemu operacyjnego Google do smartfonów i tabletów zadebiutuje oficjalnie dopiero na jesieni, ale gigant z Mountain View już teraz rozpoczął prace nad aktualizacją swoich głównych aplikacji.

Interfejs aplikacji Google Play 4.9.13 jest płaski i nowoczesny, ale utrzymany w poprzedniej kolorystyce. Największe zmiany dotknęły stronę produktu (aplikacji, filmów, ebooków, muzyki itp.), gdzie od teraz na samej górze ekranu pojawi się duża grafika lub film promujący daną treść. Poniżej znalazły się sekcje wyszczególniające takie informacje jak średnia ocena innych użytkowników, gatunek utworu oraz odnośnik do podobnych treści. Po dotknięciu każdego z tych elementów wywoływany jest nowy ekran z dokładniejszymi informacjami.

Aplikacja Google Play powinien się zaktualizować samoistnie na urządzeniach użytkowników, ale czas oczekiwania może wynosić nawet kilka tygodni. Osoby zainteresowane przetestowaniem nowej odsłony mobilnego sklepu przygotowanego z myślą o smartfonach i tabletach z Androidem mogą zainstalować go szybciej samodzielnie z pliku APK.

źródło:http://www.anandtech.com/show/8283/google-play-app-updated-to-4913-with-material-design-app-pages

i androidpolice.com