Nowa wersja systemu Android będzie nazywać się 4.4 KitKat?

Niespodziewanie na stronie firmy Google pojawiła się zapowiedź nowej wersji mobilnego systemu operacyjnego. Nie jest to jednak spodziewany Android Key Lime Pie. Nowe wydanie ma nosić nazwę kodową... Android 4.4 KitKat. Skojarzenia z popularną marką słodyczy są niebezpodstawne, ponieważ strona internetowa giganta odsyła właśnie do producenta batoników.

Teoretycznie nowa nazwa Androida pasuje do schematu. Jest już tradycją, że kolejne wydania Androida mają oznaczenia kodowe zaczynające się od kolejnych liter alfabetu. Są też zawsze w jakiś sposób związane ze wszelkiej maści słodyczami. Do tej pory mieliśmy już wydania takie 1.6 Donut (pączek), 2.3 Gingebread (piernik), 4.0 Ice Cream Sandwich (lodowa kanapka) oraz 4.1 Jelly Bean (żelki). Nigdy jednak nazwa kodowa nie była związana z żadną marką.

Przez długi czas mówiło się o nowej wersji jako Androidzie 5.0 Key Lime Pie (ciastko cytrynowe). Ta nazwa kontynuowała tradycję pod względem kolejnej litery alfabetu i przynależności do grupy słodkości. Była też neutralna, pojawiała się także od dawna na różnych “tajnych dokumentach” różnych firm pojawiających się w sieci widniało to oznaczenie. Google jednak zrobił nam wszystkim niespodziankę.Podczas gdy cały świat przyzwyczaił się do nazwy Key Lime Pie, Google prezentuje na swojej stronie internetowej nową wersją Androida - 4.4 KitKat. Jak na razie nie wiadomo, czy to tylko jakaś niecodzienna kampania marketingowa firmy Nestle, czy też może gigant z Mountain View sprzedał nazwę kodową swojego systemu jako kolejną powierzchnię reklamową. O co chodzi dowiemy się pewnie niedługo, a teraz nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na dalsze informacje.


Zobacz również