Nowa wersja systemu mobilnego iOS 7.1 beta 5 od Apple została udostępniona

Deweloperzy zajmujący się tworzeniem aplikacji mobilnych otrzymali już dostęp do nowej wersji systemu operacyjnego Apple iOS, przeznaczonego dla iPhone’ów i iPadów. Zmiany w porównaniu do poprzedniego wydania są czysto kosmetyczne. Możliwe więc, że niedługo stabilna wersja iOS trafi do wszystkich użytkowników.

W iOS 7.1 beta 5 nie ma zbyt wielu zmiany wizualnych w porównaniu z poprzednim wydaniem mobilnego OS-u Apple. Oznacza to, że już niedługo powinien pojawić się iOS 7.1 w wersji Golden Master, by później trafić jako stabilne na urządzenia użytkowników sprzętów Apple na całym świecie. Pierwsze informacje wspominały o udostępnieniu finalnej wersji w marcu, ale możliwe że premiera nastąpi nieco wcześniej.

Tak naprawdę najbardziej widocznym jest usprawniona klawiatura ekranowa, a dokładniej wirtualny klawisz shift. Od teraz wygląd Shifta będzie wskazywał, czy jest obecnie “wciśnięty”. Z nowości warto wspomnieć o nowych językach asystenta Siri, do których należą dwie nowe odmiany angielskiego, w tym australijska i brytyjska, japoński oraz mandaryński. Niestety, nadal nie ma wsparcia polskiego i nic nie wskazuje na to, żebyśmy się go w przewidywalnej przyszłości doczekali.

Zobacz również:

Nowa wersja systemu mobilnego iOS 7.1 beta 5 od Apple została udostępniona

Nie jest też zaskoczeniem, że jedną z “nowości” jest kolejna łatka uniemożliwiająca procedurę wykonania jailbreaka, czyli obejścia zabezpieczeń systemu w celu instalacji oprogramowania nieautoryzowanego przez producenta. Pytanie, jak długo osoby zainteresowane wgrywaniem Cydii będą zmuszone czekać na złamanie nowej wersji.

źródło: macrumors.com