Nowa wojenna seria

Firma Activision oficjalnie zapowiedziała nową serię wojennych gier akcji pt. Call Of Duty. Pierwszy z serii tytułów ukaże się prawdopodobnie jeszcze w tym roku.

Seria gier Call of Duty pozwoli graczom wziąć udział w najbardziej monumentalnych konfliktach XX wieku i jak zapowiadają autorzy akcja w grach będzie rozgrywała się w ultra-realistycznych środowiskach przygotowanych z dużą dbałością o szczegóły i zgodność z realiami historycznymi. Prace nad przygotowaniem pierwszej gry z tej serii prowadzą programiści Infinity Ward, nowo założonego studia developerskiego, którego "trzon" stanowi 22 programistów odpowiedzialnych za powstanie gry Medal of Honour: Allied Assault.

Akcja pierwszej gry z serii Call of Duty, której dokładnego tytułu jeszcze nie znamy, będzie się toczyć na frontach drugiej wojny światowej. Gracze będą mogli wcielić się alianckich żołnierzy trzech narodowości: amerykańskiego członka formacji powietrznodesantowych, brytyjskiego komandosa lub radzieckiego piechura. Pierwszy tytuł z serii Call of Duty, oferuje szereg różnorodnych misji, wśród których nie zabraknie bitew czołgowych, frontalnych ataków na umocnione pozycje wroga, jak również akcji typu stealth czy misji, które mają na celu znalezienie i uratowanie pojmanych członków alianckich formacji.


Zobacz również