Nowatorski projektor Epsona

Epson wprowadzi do oferty wydajny projektor EMP-6100, który oprócz wysokiej jasności na poziomie 3500 ANSI lumenów pozwala także na monitorowanie jego pracy poprzez sieć komputerową, a także łączenie obrazów wyświetlanych przez 2 projektory jednocześnie.

Producent zwraca też uwagę na specjalne filtry antypyłowe, które predestynują urządzenie do pracy w niekorzystnych warunkach (np. w klubach, pubach, fabrykach). Urządzenie łatwo będzie zainstalować bowiem wyposażono je w obiektyw z zoomem 1,6x.

Dzięki nowemu systemowi filtracji zasysanego powietrza, w skład którego wchodzi technologia monitoringu przez sieć Epson EasyMP, utrzymanie projektora w bezpiecznym stanie jest bardzo proste. Dostęp do projektora można uzyskać za pomocą komputera podłączonego do sieci i z wyprzedzeniem dowiedzieć się o wszelkich pracach konserwacyjnych, które mogą być niezbędne (wymiana lampy czy też czyszczenie). Do projektora można także podłączyć się przez przeglądarkę WWW lub ustawić powiadomienia przez e-mail. Projektor podaje swoją aktualną temperaturę, poinformuje również o konieczności wymiany filtra powietrza lub lampy projekcyjnej. Jeśli konieczna jest wymiana któregoś elementu, odbywa się to szybko i bardzo prosto. Aby wymienić filtr lub lampę, nawet przy mocowaniu pod sufitem, wystarczy zdjąć pokrywy, umieszczone odpowiednio z boku i na górze projektora. Nie potrzeba żadnych narzędzi, specjalnych umiejętności lub sprzętu.

Bez pyłków

Nowatorski projektor Epsona

Projektor Epson EMP-6100

Epson jako pierwszy producent projektorów zaimplementował technologię z nowoczesnych fabryk mikroprocesorów. Z myślą o firmach i pomieszczeniach, gdzie występuje większe zapylenie lub zadymienie, takich jak puby, kluby czy też fabryki, Epson wbudował nowy filtr elektrostatyczny. Oznacza to, że projektor jest chroniony przed małymi, uwięzionymi cząsteczkami kurzu lub dymu. Cała konstrukcja projektora jest tak pomyślana, aby zwiększyć obieg powietrza chłodzącego, a przy tym powstrzymać proces kurzenia się projektora od wewnątrz.

Bezpieczeństwo

Funkcje zabezpieczające EMP-6100 przed kradzieżą sprawiają, że może to być atrakcyjna propozycja wszędzie tam, gdzie priorytetem jest bezpieczeństwo. Metalowy słupek zabezpieczający służy do przymocowania projektora do sufitu. Do uruchomienia projektora niezbędne jest podanie kodu pin, dzięki czemu obsługiwać go mogą tylko upoważnieni użytkownicy. Drugi kod można ustawić na pokazywanie się logo podczas uruchomienia. W celu usunięcia loga właściciela należy podać kolejne hasło. Trzecim zabezpieczeniem na hasło jest praca w określonej ilości godzin. Po przekroczeniu czasu pracy użytkownik musi podać hasło. Wszystkie trzy hasła mogą być zdjęte tylko w serwisie producenta. Jest to gwarancją tego, że projektor nie zostanie odblokowany przez złodzieja.

2 w 1

Nowa funkcja tworzenia horyzontalnego, panoramicznego obrazu to unikatowe rozwiązanie w projektorach biznesowych do instalacji. Jeśli użytkownik zainstaluje dwa projektory obok siebie i podłączy do nich sygnał z jednego źródła, to będzie miał możliwość uzyskania panoramicznego obrazu - każdy z dwóch projektorów będzie odpowiadał za wyświetlenie swojej połówki obrazu. Funkcja ta zaimplementowana jest bezpośrednio w projektorze.

Cenę projektora ustalono na 13300 zł.