Nowe 1000 W od OCZ

Firma OCZ Technology wprowadziła do swojej oferty nowy zasilacz z rodziny ProXStream - model OCZ1000PXS. Urządzenie pozwala użytkownikowi na stworzenie bardzo wydajnej (czytaj: "prądożernej") platformy, oddając mu do wykorzystania moc 1000 W.

Pojawiające się ostatnio na rynku karty graficzne wręcz szokują swoim apetytem na energię. Dla przykładu model GeForce 8800 GTX wymaga do poprawnego działania zainstalowania w komputerze zasilacza o mocy 450 W. Firma OCZ w odpowiedzi na potrzeby użytkowników pragnących skorzystać z takich kart i stworzyć wydajną platformę do grania oddaje do ich dyspozycji zasilacz z linii ProXStream o mocy 1000W.

OCZ ProXStream 1000 W

OCZ ProXStream 1000 W

Urządzenie wyposażone zostało w aktywny układ PFC (Power Factor Correction - współczynnik korekcji mocy), rozbudowane systemy zabezpieczeń oraz wentylator o średnicy 80 mm. Natężenie prądu przy poszczególnych napięciach wynosi: +3,3 V (28 A), +5 V (30 A), +12 V1 (20 A), +12 V2 (20 A), +12 V3 (20 A), +12 V4 (20 A), natomiast okres gwarancji sięga trzech lat. Zaletą urządzenia jest również system "PowerSwap Warranty", zapewniający użytkownikowi możliwość szybkiej wymiany urządzenia na nowy egzemplarz (w razie stwierdzenia jego nieprawidłowego działania). Producent zwraca też uwagę na niewielkie wymiary zasilacza, pozwalające na jego wykorzystanie w średniej wielkości obudowie.

Więcej informacji (między innymi dokładną specyfikację nowości) można znaleźć pod tym adresem.


Zobacz również