Nowe AirPodsy już wkrótce - premiera w przyszłym miesiącu

Planowałeś zakup AirPods'ów? Radzimy się wstrzymać. Apple przygotowuje się do premiery kolejnej generacji swoich prawdziwie bezprzewodowych słuchawek.

Najnowsze plotki z sieci donoszą, że Apple zamierza wprowadzić na rynek kolejną słuchawek AirPods'ów. Pierwotnie słuchawki miały zostać zaprezentowane jeszcze w marcu na Apple Special Event razem z tanim iPhone'm SE, ale gigant z Cupertino musiał zmodyfikować swoje plany w związku z pandemią koronawirusa.

Nowe AirPodsy już wkrótce - premiera w przyszłym miesiącu

Źródło: apple.com

W sieci od kilku miesięcy pojawiają się szczątkowe informacje na temat nowych słuchawek należących do rodziny AirPods. Jon Prosser - prowadzący kanał na YouTube Front Page Tech umieścił właśnie nowy wpis na Twitterze. Informuje w nim, że nowy model słuchawek AirPods, który pierwotnie miał być zaprezentowany w marcu pojawi się na rynku w przyszłym miesiącu. Dodatkowo Prosser zaznacza, że premiera może odbyć się razem z odświeżonym MacBook'iem Pro 2020.

Obecnie nie wiadomo, jakie nowe funkcje pojawią się w słuchawkach AirPods. W chwili obecnej na rynku dostępne są dwa modele - podstawowe AirPods zaprezentowane w marcu 2019 roku oraz ulepszone AirPods Pro z aktywną redukcją hałasu oraz dokanałową konstrukcją, które pojawiły się w sklepach niespełna pół roku temu.

Wcześniejsze przecieki sugerowały, że Apple przygotowuje się do premiery AirPods Pro Lite. Nazwa ta może sugeruje, że na rynku pojawią się słuchawki o konstrukcji znanej z AirPods Pro, ale pozbawione kilku funkcji. Możliwe, że nadchodzące AirPodsy pozbawione będą aktywnej redukcji hałasu (ANC).

Po raz pierwszy o nowych słuchawkach z rodziny AirPods poinformował portal DigiTimes, który zamieścił na swojej witrynie krótką wzmiankę na temat AirPods Pro Lite.

Nadal nie wiemy, jak pozycjonowane będą nowe słuchawki. Możliwe, że zastąpią one klasyczne AirPods'y, ale dużo bardziej prawdopodobne jest, że w ofercie pozostaną trzy modele słuchawek AirPods.

Zdaniem Jon'a Prosser'a nowe słuchawki z rodziny AirPods zostaną zaprezentowane w maju razem z odświeżonym 13 calowym MacBook'iem Pro z nową klawiaturą Magic Keyboard. Możliwe, że w niedługim czasie zobaczymy również odświeżone słuchawki BeatsX kolejnej generacji, które wykorzystują podzespoły AirPods'ów.

Sprawdź, ile kosztują słuchawki AirPods 2019.

Źródło: macrumors.com