Nowe Chromebooki zaprezentowane podczas IFA 2019

Acer na swojej konferencji [email protected] zaprezentował całą gamę nowych modeli z Chrome OS na pokładzie.


Dwa nowe Chromebooki Acer z większymi wyświetlaczami zwiększają produktywność w wielu różnych środowiskach. Modeli 315 (CB315-3H/3HT) i 314 (CB314-1H/1HT) można używać także przy intensywnym oświetleniu — wyposażono je bowiem w ekrany z powłoką przeciwodblaskową (anti-glare), dzięki którym tekst jest ostry i czytelny, a filmy i zdjęcia wyglądają żywo i wyraźnie.

Nowe Chromebooki zaprezentowane podczas IFA 2019

15,6-calowy wyświetlacz Chromebooka 315 i 14-calowy wyświetlacz Chromebooka 314 są dostępne w rozdzielczości Full HD (1920 × 1080) z matrycą IPS i zapewniają szeroki kąt widzenia, zarówno w wersji dotykowej, jak i bezdotykowej. Mają nowo zaprojektowane obudowy ze smukłymi ramkami otaczającymi ich wyświetlacze.

Chromebook 315 ma wydzieloną klawiaturę numeryczną, dlatego jest rozwiązaniem przeznaczonym dla małych i średnich firm.

Nowe Chromebooki zaprezentowane podczas IFA 2019

Kompaktowe modele z ekranami 11,6 cala

Klienci, którzy szukają bardziej kompaktowego rozwiązania — komputera do szkoły lub na uczelnię mają do dyspozycji dwa nowe Chromebooki z przekątną ekranu 11,6 cala. Oba są mniejsze niż kartka papieru w formacie A4 (210 × 297 mm).

Chromebook Spin 311 (CP311-2H) ma konstrukcję umożliwiającą obracanie wyświetlacza o 360 stopni, jego 11,6-calowy ekran w rozdzielczości HD może być używany w czterech różnych trybach: jako tablet, laptop, monitor i w trybie namiotu.

Komputer jest wyposażony w wyświetlacz dotykowy z antybakteryjnego szkła Corning Gorilla, charakteryzujący się dużą odpornością na zarysowania. To czystsze, twardsze szkło wytwarza się przy zastosowaniu specjalnej substancji przeciwbakteryjnej, blokującej rozwój mikroorganizmów, powodujących powstawanie nieprzyjemnych zapachów i przebarwień.

Model Acer Chromebook Spin 311 można kupić z opcjonalnym rysikiem Wacom EMR, idealnym do szkicowania i sporządzania notatek bezpośrednio na wyświetlaczu.

Nowe Chromebooki zaprezentowane podczas IFA 2019

Chromebook 311 jest równie mały co jego odpowiednik z obracanym ekranem, ale wygląda jak tradycyjny laptop. Waży zaledwie 1,06 kg, więc łatwo go nosić w torbie z książkami czy plecaku. Wyświetlacz HD wykorzystuje technologię IPS i jest dostępny w wersji dotykowej (CB311-9HT) i bezdotykowej (CB311-9H).

Nowe Chromebooki zaprezentowane podczas IFA 2019

Szybki internet i bogate zaplecze portów

Wszystkie cztery nowe Chromebooki Acer mają po dwa porty USB 3.1 typu C 1. generacji (po jednym z każdej strony), można je więc ładować pod najdogodniejszym kątem. Porty mogą też służyć do ładowania innych urządzeń, szybkiego przesyłania danych i podłączania wyświetlacza HD. Ponadto każdy nowy Chromebook ma dwa porty USB typu C, dwa porty USB 3.1 i czytnik kart MicroSD umożliwiający przechowywanie dodatkowych danych.

Wszystkie nowe Chromebooki mają przednią kamerę internetową HD przydatną podczas czatów wideo czy korzystania z Google Hangouts. Chromebook Spin 311 z obracanym wyświetlaczem może być też wyposażony w kamerę skierowaną na zewnątrz, umożliwiającą rejestrowanie wideo w jakości 1080p.

Użytkownicy mogą łączyć się z siecią, używając gigabitowej karty Wi-Fi marki Intel i anteny bezprzewodowej obsługującej standard 802.11ac z mechanizmem MU-MIMO 2x2, gwarantującym szybkość i niezawodność połączenia bezprzewodowego. Bluetooth 5.0 pozwala wygodnie łączyć się bezprzewodowo z urządzeniami peryferyjnymi.

Wydajność i długi czas pracy na baterii

Wszystkie cztery nowe Chromebooki Acer mogą pracować wydajnie przez cały dzień, pozwalając na korzystanie z wielu aplikacji i kart, strumieniowej transmisji wideo i innych funkcji. Dzięki tym urządzeniom, wyposażonym w najnowsze procesory dwu- lub czterordzeniowe (Intel Celeron N4000 albo N4100), można korzystać z mediów społecznościowych, wykonywać zadania związane z nauką lub pracą, a także szybko i bezpiecznie robić zakupy online. Chromebook 315 jest też dostępny w wersji z procesorem Intel Pentium Silver N5000.

W Chromebooku Acer 315 można zainstalować do 128 GB pamięci eMMC i do 8 GB dwukanałowej pamięci SDRAM. Chromebooki 314 i Spin 311 można wyposażyć w maksymalnie 64 GB pamięci eMMC i 8 GB dwukanałowej pamięci SDRAM. Chromebook 311 może mieć do 32 GB pamięci eMMC i 4 GB dwukanałowej pamięci SDRAM.

Użytkownicy Chromebooków Acer mogą mieć pewność, że ich urządzenia będą działać niezawodnie przez cały dzień, aż do późnego wieczora — bez konieczności ładowania. Zarówno Chromebook 315, jak i Chromebook 314 mogą codziennie pracować na baterii przez nawet 12,5 godziny. Chromebooki Spin 311 i 311 działają na baterii do 10 godzin.

Bezszelestna praca, ciekawy design

Wszystkie nowe Chromebooki Acer mają ciche konstrukcje bez wentylatora, dlatego świetnie nadają się do pracy we współdzielonych przestrzeniach, takich jak rodzinny salon, biblioteka czy kawiarnia. Wyposażono je także w odporne na wilgoć touchpady, chroniące urządzenie przed zalaniem.

Łatwość obsługi, bezpieczeństwo i wsparcie dla Google Play

Chromebooki Acer obsługują funkcję logowania wielu użytkowników, zapewniając im bezpieczeństwo danych. Poszczególni członkowie rodziny mogą współdzielić system i logować się na swoje własne konta — zyskują w ten sposób pewność, że ich projekty, poczta na koncie Gmail i inne informacje będą chronione przed wzrokiem ciekawskich, nawet jeśli Chromebook zostanie uszkodzony lub skradziony.

Nowe Chromebooki zaprezentowane podczas IFA 2019

Dysk Google pozwala bezpiecznie przechowywać pliki, dokumenty i zdjęcia w chmurze, gwarantuje też pełną dostępność ich najbardziej aktualnych wersji. System operacyjny Chrome OS szybko się uruchamia (około 8 sekund), a dzięki automatycznym aktualizacjom zapewnia niezawodną ochronę przed ciągle ewoluującymi zagrożeniami pochodzącymi z internetu, takimi jak wirusy i złośliwe oprogramowanie.

Nowe Chromebooki Acer już od momentu uruchomienia obsługują sklep z aplikacjami Google Play, dając użytkownikom dostęp do aplikacji na Androida i Chrome służących do rozrywki, zabawy i nauki.