Nowe Gadu-Gadu ma być leciutkie i szybkie

Nowe wydanie popularnego komunikatora Gadu-Gadu ma się pojawić na przełomie 2010 i 2011 r.

Przedstawiciele producenta, GG Network, dość oszczędnie wypowiadają się na temat tej aplikacji, ale zaznaczają przy tym, że jest na co czekać.

"Im dłużej nad nim [nowe Gadu-Gadu] pracujemy, tym bardziej nam się podoba - powiedział Marek Soból, dyrektor ds. prywatności w GG Network, na konferencji poświęconej nowościom w serwisie społecznościowym GG.pl.

Zobacz również:

  • Jak korzystać z WhatsApp na komputerze bez smartfona?

Nowe gadu-Gadu będzie aplikacją wielosystemową. Program będzie "leciutki", ma się szybko uruchamiać i zajmować niewiele pamięci komputera. "Naszym zdaniem będzie bardzo podobał się ludziom, którzy tęsknią za wersją nr 7 komunikatora, z uwagi na jej prostotę i funkcjonalność komunikacyjną" - przekonywał Soból.

Gadu-Gadu stało się w Polsce synonimem komunikatora - z aplikacji korzysta miesięcznie 10 milionów internautów. Przez 10 lat od powstania aplikacja obrosła w nowe funkcje i usługi, wskutek czego jest krytykowana za dużą zasobożerność i przeładowanie. Testy potwierdzają, że pod względem wygody pracy Gadu-Gadu odstaje od innych, konkurencyjnych komunikatorów.

Wypada więc tylko kibicować, aby zapowiedzi GG Network znalazły potwierdzenie w faktach.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: