Nowe Gran Turismo z datą premiery – będziecie zaskoczeni!

Dobre wieści dla fanów gier wideo – już w przyszłym roku premiera filmu „Gran Turismo”. Film będzie opowiadał prawdziwą historię.


Dobre wieści dla wszystkich, którzy lubią filmowe adaptacje gier wideo, a teraz czekają na film Gran Turismo – serwis VGC podał, że datę premiery ustalono na 11 sierpnia 2023 roku, czyli wcześniej niż mogliśmy się spodziewać. Reżyserią zajmie się Neill Blomkamp.

Historia oparta na faktach

Film ma opowiadać o prawdziwej historii nastolatka z Akademii GT, który postanawia zostać kierowcą wyścigowym. Udaje mu się osiągnąć ten cel, gdyż wykorzystał swoje umiejętności z gry, by wygrywać konkursy zorganizowane w ramach Programu Rozwoju Kierowców Nissana.

Zobacz również:

  • Sony zapowiada seriale na podstawie swoich gier! W planach m.in. "God of War"
  • Ile trwa dostawa PlayStation 5? Sklepy nam odpowiedziały! (16.03.2023)

Jedną z najlepiej znanych historii tego typu jest przypadek Janna Mardenborougha, który odniósł sukces w 2011 roku i od tej pory startuje w GP3 Series, 24-godzinnym wyścigu Le Mans oraz w japońskiej serii Super GT.

Sony pracuje nad różnymi projektami

Gran Turismo to niejedyna produkcja oparta na grze wideo. Sony pracuje też bowiem nad innymi projektami. W ubiegłym miesiącu poinformowali, że wraz z z Netflixem pochylił się nad filmową adaptacją Horizon, natomiast z firmą Amazon – nad God of War.

W 2019 roku firma stworzyła w tym celu nawet studio PlayStation Productions. Jak dotąd, niektóre filmy powstałe w oparciu o gry odniosły duży sukces. Sony może więc mieć rację, inwestując w adaptacje gier wideo.

Polecamy: Xbox ma plan na kolejny rok – 5 całkiem nowych gier!