Nowe K6 w Pavilionach

Przedstawiciele Advanced Micro Devices zapowiedzieli, iż Hewlett-Packard będzie pierwszym producentem komputerów, oferującym notebooki z energooszczędnymi procesorami AMD-K6-2+.

Advanced Micro Devices opoinformowała, iż Hewlett-Packard w najbliższym czasie poszerzy ofertę notebooków o cztery modele serii Pavilion N3300, zbudowane z wykorzystaniem procesorów AMD K6-2+ i technologii PowerNow. Mają być zastosowane dwie wersje procesora o szybkości: 533 i 550 MHz. Budowę notebooków z energooszczędnymi procesorami AMD planują również Compaq, Fujitsu i NEC.

Premiera technologii PowerNow odbyła się na początku br. Umożliwia ona pracę procesora w siedmiu różnych "trybach prędkości", dzięki czemu - podobnie jak w rozwiązaniach SpeedStep Intela i LongRun Transmety - zmniejsza się zapotrzebowanie komputera na energię. Moc obliczeniowa

procesora jest automatycznie dostosowana do aktualnego zapotrzebowania systemu. Według AMD, technologia PowerNow spowoduje wydłużenie czasu pracy urządzeń zasilanych bateriami nawet o 30%. Budowę notebooków z energooszczędnymi procesorami K6-2+ planują także firmy: Compaq, Fujitsu i NEC.


Zobacz również