Nowe Lego Star Wars w przygotowaniu

Lucas Arts w końcu ujawniło więcej szczegółów na temat swojej najnowszej gry w tematyce Gwiezdnych Wojen. Od pewnego czasu wiadomo było, że tytuł trafi na konsolę Nintendo Wii. Większość fanów już wyobrażała sobie potężną grę akcji z wiimotem-mieczem w dłoni... Na próżno. Okazało się, że gra będzie kolejną odsłoną sagi Lego Star Wars.

Mniej więcej tydzień temu Jim Ward, z teamu Lucas Arts, oświadczył że toczą się pracę nad kolejnym wielkim hitem na konsole Nintendo. Już wtedy, pojawiło się uzasadnione podejrzenie, że chodzić może o najnowszą odsłonę gry z serii Lego Star Wars. Teraz wiemy, że to prawda. Nowy hit ma trafić na rynek pod tytułem Lego Star Wars: The Complete Saga.

Pomimo, iż seria gier opartych na motywie Lego cieszy się ogromną popularnością, to część fanów Gwiezdnych Wojen może poczuć się nieco rozczarowana. Nie chodzi bynajmniej o to, że gry te są kiepskiej jakości. Nie są. Po prostu fani od dłuższego czasu oczekują czegoś osadzonego w nieco innym, mrocznym klimacie. W końcu wizja porządnej gry akcji z dopracowaną grafiką i kontrelerem-mieczem, którym można by wymachiwać na wszystkie strony brzmi bardzo obiecująco... Niestety, na taki tytuł przyjdzie nam pewnie jeszcze długo poczekać. Cóż, zawsze pozostaje LEGO...