Nowe MP3 Creativa

Creative zamierza znacznie poszerzyć ofertę przenośnych odtwarzaczy MP3. Na rynku pojawią się nowe modele MuVo i Zen.

MuVo będzie rozwijane na dwa sposoby. Jako pierwszy, zobaczymy dotychczas znany produkt lecz z pamięcią o pojemności 256 MB i dołączonym oprogramowaniem do przekształcania nagrań CD na MP3. Kolejny etap zmian to wprowadzenie oferowanego równolegle z MuVo nowego urządzenia (jego nazwa nie jest jeszcze znana) z wyświetlaczem LCD i kilkoma nowymi funkcjami. Ten model ma być łatwiejszy w obsłudze i występować początkowo w wersjach 128 i 256 MB. W nowym MuVo znajdziemy również funkcję dyktafonu.

Do sprzedaży we wrześniu trafi uproszczona wersja odtwarzacza Zen. Tańszy model, tak jak aktualnie oferowany Zen będzie wyposażony w dysk twardy o pojemności 20 GB. Redukcji ulegnie jednak czas maksymalnego nagrania, które w prostszym modelu będzie mogło trwać do 8 godzin. "Tani" Zen będzie wyposażony w interfejs USB 2.0 i wyświetlacz LCD. Cena w stosunku do aktualnie oferowanego modelu ma być niższa o ok. 30%.

Klienci otrzymają także nową wersję Zen 2. Urządzenie ma zostać wyposażone również w interfejs USB 2.0. Dodatkowym udoskonaleniem będzie większy wyświetlacz LCD.


Zobacz również