Nowe MacBooki Air z Sandy Bridge pojawią się w czerwcu lub lipcu

W czerwcu lub lipcu na rynku pojawią się nowe MacBooki Air - wynika z doniesień serwisu DigiTimes.com. Urządzenia mają korzystać z platformy Intel Sandy Bridge.

Z informacji do których dotarł serwis DigiTimes.com wynika, że Apple planuje wprowadzić do sprzedaży nowe 11,6- i 13,3-calowe MacBooki Air w czerwcu lub lipcu tego roku. Urządzenia mają korzystać z platformy Intel Sandy Bridge oraz oferować znany z MacBooków Pro nowy szybki interfejs Thunderbolt.

Oczywiście nie wiadomo, jakie dokładnie procesory zostaną zainstalowane w nowych komputerach lecz jest bardzo prawdopodobne, że będzie to w przypadku mniejszego systemu 1,4-gigahercowy Core i5 ULV, natomiast w przypadku większego - 2,1 GHz lub 2,3 GHz Core i7 ULV. Apple zwiększy prawdopodobnie również ilość pamięci operacyjnej oraz przestrzeni dyskowej.

Zobacz również:

  • Recenzja: Recenzja Apple MacBook Air 15" (2023)
  • Najlepsze promocje na sprzęt Apple - iPhone 14, iPhone 13 mini, iMac 24" [28.07.2023]
  • Już dzisiaj można spróbować MacOS Sonoma. Sprawdzamy, jak to zrobić

Serwis DigiTimes.com twierdzi ponadto, że łańcuszek głównych dostawców podzespołów będzie mniej więcej taki sam jak w przypadku obecnych MacBooków Air. I tak, montażem komputerów ma się zająć Quanta Komputer, Catcher Technology dostarczać obudowy, Auras Technology moduły termiczne, Shin Zu Shing zawiasy do wyświetlaczy, natomiast Simplo Technology i Dynapack akumulatory.

Póki co, Apple nie komentuje tych doniesień. Oczywiście nie ma w tym nic dziwnego, gdyż jak chyba żadna inna firma na świecie, potrafi trzymać do końca w tajemnicy informacje o swoich nowych produktach.

________

Wraz z pojawieniem się na rynku nowych MacBooków Air byłaby szansa, że w drugim kwartale Apple przekroczy barierę 3 milionów sprzedanych notebooków, czyli o ponad 300 tysięcy więcej niż miało to miejsce w pierwszym kwartale.

Oczywiście jest to bardzo prawdopodobne biorąc pod uwagę fakt, że Apple to prawdziwa maszynka do robienia pieniędzy. Warto tutaj bowiem przypomnieć, że według opublikowanego kilka dni temu rankingu BrandZ Top 100 Most Valuable Global Brands, Apple wyprzedziło Google jako najwyżej wyceniana marka na świecie. I to nie o włos, ale o ponad 40 miliardów dolarów!


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: