Nowe MacBooki bez wsparcia dla Windows 7 w Boot Camp

Razem z nowym MacBookiem z ekranem Retina który trafi do sprzedaży w kwietniu Apple zaprezentowało nowe modele komputerów z rodziny MacBook Air i MacBook Pro. Oprócz nowości w postaci nowszej generacji procesora oraz nowego gładzika kolejne iteracje notebooków firmy z Cupertino doczekały się jeszcze jednej zmiany niewidocznej na pierwszy rzut oka.

Mamy złą wiadomość dla osób zainteresowane nowymi komputerami Apple. W poprzednich MacBookach Air i MacBookach Pro można było zainstalować system Windows 7 wykorzystując Boot Camp. W najnowszej generacji MacBooków nie ma już możliwości zainstalowania systemu Windows 7 i uruchamiania go na maszynie zamiast OS X.

Informacja o braku wsparcia pojawiła się w dokumentacji Boot Camp. Zapisane jest w niej, że to rozwiązanie pozwoli wyłącznie na uruchomienie systemu Windows 8 lub nowszego. Podobny ruch wykonała firma w 2013 roku, kiedy to porzucono wsparcia dla komputera Mac Pro, ale MacBooki z 2014 roku nadal miały możliwość zainstalowania Windows 7.

Nowe MacBooki bez wsparcia dla Windows 7 w Boot Camp

W nowych MacBookach producent nie wspiera już Windows 7

Nie oznacza to oczywiście, że nie da się na MacBookach korzystać ze starszej wersji systemu Windows w ogóle. Do uruchomienia Windows 7 można wykorzystać inne rozwiązania niż Boot Camp, w tym np. środowiska wirtualizacji takie jak VMware Fusion lub Parallels. Użytkownicy zainteresowani zainstalowaniem Windows 7 mogą być jednak rozczarowani tą decyzją, zwłaszcza jeśli mają już zakupiony klucz do starszej wersji i nie chcą przesiadać się na nowszy system. Darmowa aktualizacja Windows 7 do Windows 10 pojawi się dopiero latem.

źródło: macrumors.com