Nowe Mapy Google z Material Design nie tylko do Androida, ale też do iOS

Po premierze Androida 5.0 Lollipop Google sukcesywnie aktualizuje swoje aplikacje, aby ich wygląd był zgodny z nowym interfejsem Material Design. Następne w kolejce są mobilne Mapy Google, które niedługo powinny doczekać się oficjalnej premiery. Nowej edycji mają doczekać się też Mapy Google na iOS przeznaczone na iPhone'y i tablety iPad.

Android 5.0 Lollipop został oficjalnie zaprezentowany w ubiegłym miesiącu. Już teraz mogą cieszyć się nim posiadacze phabletu Nexus 6 i tabletu Nexus 9, a niedługo aktualizację dostaną posiadacze starszych urządzeń z linii Nexus. W przeciągu najbliższych tygodni spodziewamy się nowych wersji aplikacji systemowych, które wykorzystają Materiał Design i nie będą pod względem wyglądu odbiegać od interfejsu nowego systemu Google.

Google udostępniło zrzuty ekranu prezentujące nową aplikację. Wygląda ona znacznie bardziej nowocześnie. Interfejs Map Google wykorzystujących Material Design jest kolorowy, a w oczy rzuca się pasek nawigacyjny w intensywnym, niebieskim kolorze. Oprócz tego w aplikacji pojawi się przynajmniej jedna nowa funkcja. Nosi nazwę Open Table i pozwoli użytkownikom rezerwować stoliki w restauracjach znalezionych za pośrednictwem map. Niestety na wstępie skorzystają z tego udogodnienia wyłącznie użytkownicy ze Stanów Zjednoczonych.

Nowe Mapy Google z Material Design nie tylko do Androida, ale też do iOS

Nowe Mapy Google na Androida wszyscy chętni niezależnie od posiadanej wersji systemu mogą pobrać już teraz z formie pliku APK, który udostępniony został przez serwis Android Police. W celu instalacji należy włączyć w ustawieniach opcję instalacji aplikacji z nieznanych źródeł. Możliwe jednak, że po oficjalnej premierze aplikacji będzie różnić się nieco od udostępnionej dziś wersji. Posiadacze urządzeń z iOS muszą niestety uzbroić się w cierpliwość.

źródło: Google