Nowe Media Center J. River do obsługi multimediów już jest

Moda na tworzenie domowych centrów multimedialnych, w których główną rolę odgrywa komputer wymusza instalację odpowiedniego oprogramowania. Użyj J. River Media Center, by zapewnić sobie łatwy dostęp do plików graficznych, muzycznych, filmowych i domowych zestawów audio/wideo.

#

Nowe Media Center J. River do obsługi multimediów już jest
J. River Media Center to narzędzie do kompleksowej obsługi domowych multimediów. Gromadzi informacje o zapisanych na dyskach plikach muzycznych i filmowych, zdjęciach, odtwarza je i wyświetla, wypala na płytach i umieszcza w strumieniach internetowych.

Głównym zadaniem aplikacji typu media center jest dostęp do wielu różnych urządzeń z poziomu jednego interfejsu. J. River Media Center realizuje tę funkcję znakomicie. Pozwala kontrolować za pomocą komputera nagrywarki płyt, kamery, pobierać zdjęcia z aparatów cyfrowych, przesyłać dźwięk i filmy do zestawów audio oraz wideo, wyświetlać je i odtwarzać na ekranie komputera. Umożliwia synchronizację danych z urządzeniami przenośnymi.

Sterowanie może być realizowane za pomocą myszy i klawiatury bądź pilotów zdalnego sterowania. W tym drugim przypadku przydaje się funkcja nauki gwarantująca obsługę wielu różnych urządzeń oraz sterowników uniwersalnych. Media Center może także funkcjonować jak serwer multimediów przesyłający strumień audio bądź wideo do sieci. Jeżeli komputer wyposażony jest w więcej niż jedną kartę muzyczną niezależnych strumieni może być więcej.

Nowe Media Center J. River do obsługi multimediów już jest

Współpraca z kartami telewizyjnymi czyni z niego potężne narzędzie do zarządzania, odtwarzania i nagrywania audycji TV. Dzięki obsłudze plug-inów funkcjonalność aplikacji można rozbudowywać o różne filtry, efekty czy kodeki. Jednak z kilkuset dodatków dostępnych na stronie producenta jedynie kilkadziesiąt to plug-iny użytkowe. Pozostałe oferują różne skórki i modyfikacje interfejsu.

Rozbudowane możliwości programu powodują, że czasami trudno odnaleźć dostęp do niektórych funkcji. Tym bardziej, że różne opcje konfiguracyjne zostały rozrzucone po całym interfejsie zamiast zostać zgrupowane w jednym miejscu.

Zmiany w najnowszej wersji J. River Media Center obejmują głównie poprawki. Dotyczą one na przykład błędów z otwieraniem i zamykaniem, czy nagrywaniem sygnału telewizyjnego. Zoptymalizowano wydajność odtwarzania i zaktualizowano tłumaczenia. Wśród nowości pojawiły się funkcje obrabiające odtwarzany dźwięk. Program nie ma polskiej wersji językowej. Jego wariant testowy działa 30 dni.

Pobierz J. River Media Center 15 (trial)

Werdykt PC Worlda

Komentarz: Brak polskiej wersji językowej utrudni konfigurację i korzystanie z wielu funkcji. W praktyce sprawdzi się moduł zdalnego sterowania.

Zalety

+ obsługa wielu urządzeń

+ współpraca z uniwersalnymi pilotami zdalnego starowania

+ mechanizm plug-inów

Wady

- brak polskiej wersji językowej

- bałagan w opcjach konfiguracyjnych