Nowe Motorole na Linuksie

Motorola poszerza swoją ofertę o trzy modele telefonów - A728, A910 i A732, wszystkie pracujące pod kontrolą systemu operacyjnego Linux. Według producenta, urządzenia zaprojektowane zostały z myślą o zapracowanych profesjonalistach i są częścią "mobilnego biura" - nowego portfolio firmy.

A728

A728

Pierwszy z telefonów, Motorola A728, dostępny jest już w Chinach. Oprócz standardowych funkcji telefonu komórkowego, model ten wyposażony został w ekran dotykowy z funkcją rozpoznawania pisma ręcznego, klienta poczy elektronicznej, komunikator internetowy Yahoo Messenger. Posiada także kamerę wideo (nagrywającą w formacie MPEG4).

A732

A732

Motorola A732 to płaski (z wysuwaną klawiaturą), trójzakresowy aparat, posiadający panel dotykowy (będący zarazem klawiaturą), z wbudowanym, podobnie jak w przypadku poprzedniego modelu, narzędziem do rozpoznawania pisma ręcznego. Oprócz kamery VGA (MPEG4), telefon posiada także funkcję synchronizacji mowy i rozpoznawania komend głosowych oraz odtwarzacz MP3. W sprzedaży pojawi się w trzecim kwartale br.

A910

A910

Ostatni z zaprezentowanych przez Motorolę produktów to A910, telefon z klapką, który swoją sklepową premierę mieć będzie na poczatku 2006 roku. Urządzenie ma w pełni współpracować z sieciami WiFi. Dzięki technologii UMA (Unlimited Mobile Access) użytkownik będzie mógł podłączyć się do bezprzewodowych sieci lokalnych (WLAN), opartych na standardach 802.11b i g. A910 wbudowaną ma też aparat cyfrowy z matrycą 1.3 megapixela i fleszem. Podobnie jak A732, telefon posiada też funkcję odtwarzacza MP3.

Wszystkie trzy aparaty, pracują na systemie operacyjnym Linux (przypomnijmy, że w ciągu najbliższych dwóch lat ma być na nim oparte co najmniej 50% telefonów Motoroli) oraz mają nowe, jak zapewnia producent zaprojektowane od zera i bardzo intuicyjne menu.


Zobacz również