Nowe Nintendo Switch na horyzoncie? Przewidywana premiera w drugiej połowie 2019 roku

Przenośna konsola hybrydowa Nintendo Switch okazała się dla Japończyków strzałem w dziesiątkę. Na fali popularności czymś naturalnym wydaje się próba odświeżenia sprzętu, a na takową właśnie się zapowiada. Źródłem doniesień o najbliższych planach wielkiego N stał się japoński oddział Wall Street Journal.

Konsola Nintendo Switch

Powołując się na dostawców komponentów i osoby bezpośrednio zaangażowane w projekt, japoński Wall Street Journal donosi o planowanej na drugą połowę 2019 roku premierze odświeżonej wersji konsoli Nintendo Switch. Modernizacji względem poprzednika miano by poddać głównie ekran urządzenia. Sama konstrukcja konsoli może zostać poddana dalszemu odchudzaniu.

Na obecnym etapie nie ujawniono więcej szczegółów, jednak źródło przecieku i aktualna sytuacja Nintendo Switch wydają się nadawać całej sprawie wiarygodności. Najnowsza konsola Japończyków trafiła już w ręce ponad 20 mln graczy na całym świecie, bijąc stosunkowo chłodno przyjęty model Wii U. Hybrydowa konstrukcja (konsola przenośna i stacjonarna po użyciu przystawki), a także stale rozwijany katalog gier sprawił, że produkt cieszy się ogromną popularnością również w Polsce.

Jeszcze w tym roku czeka nas kilka dużych premier gamingowych od wielkiego N. Warto tu wspomnieć o takich tytułach jak Super Mario Party , Pokémon Let’s Go, Eevee/Pikachu! oraz Super Smash Bros. Ultimate.