Nowe Nintendo Switch z ekranem OLED. Rozdzielczość rozczarowuje.

Nintendo przygotowuje się do wprowadzenia nowej wersji swojej przenośnej konsoli do gier. Główną zmianą będzie zastosowanie panelu OLED. Niestety Switch nadal zaoferuje niską rozdzielczość, która nie przystoi do obecnych czasów.

Zgodnie z najnowszym raportem Bloomberga, Nintendo przygotowuje się do wprowadzenia na rynek odświeżonej wersji konsoli Nintendo Switch. Główną zmianą ma być nowy ekran wykonany w technologii OLED. Raport mówi, że panel dostarczy firma Samsung Display. Znamy już jego specyfikację techniczną i niestety nie zapowiada się ona najlepiej.

Nintendo Switch Lite

Nintendo Switch Lite

Konsola, która do masowej produkcji ma trafić w okolicach czerwca zaoferuje ekran OLED o przekątnej 7 cali oraz rozdzielczości HD 720p - 1280 x 720 pikseli. Obecnie ekrany o takiej rozdzielczości znajdziemy jedynie w najtańszych, budżetowych smartfonach.

Zobacz również:

Obecna konsola Nintendo Switch posiada 6,2 calowy ekran LCD o rozdzielczości HD 720p. Tańszy model Lite oferuje nieco mniejszy panel o przekątnej 5,5 cala. Również jest to wyświetlacz wykonany w technologii LCD oferujący rozdzielczość HD.

Brak wprowadzenia nowej rozdzielczości nie powinien nas dziwić. Switch wciąż ma problem z obsłużeniem wszystkich gier w trybie handlem bez zacięć. W raporcie Bloomberga znajdziemy jednak informację, że nowa konsola obsłuży wyświetlacze 4K. Decyzja o pozostawieniu rozdzielczości 720p może być związana z żywotnością baterii.

W chwili obecnej nie wiadomo, kiedy na rynku pojawi się nowa konsola Nintendo Switch. Źródła Bloomberga donoszą, że ekrany zostaną dostarczone w okolicach wakacji. Konsola prawdopodobnie zadebiutuje w okolicach września.

Źródło: theverge.com