Nowe PSP dostępne już za 169 dolarów

Na środowej konferencji prasowej Sony podało, że nowa wersja Playstation Portable, model 2000, jest już dostępny na sklepowych półkach. Cena nowej konsoli to 169 dolarów. Oferta dotyczy narazie jedynie Stanów Zjednoczonych, jednak w najblizszym czasie możemy spodziewać się jej również w Europie.

Nowa wersja sprzętu będzie znacznie różnić się od poprzedniej. Zaprezentowany po raz pierwszy na targach E3 model jest o 33% lżejszy oraz 19% cieńszy od starej wersji. Dodatkowo, dodano obsługę obrazu oraz dźwięku w systemie HD. Aby temu podołać, nowe PSP jest również bardziej wydajne (znacznie bardziej rozbudowana została pamięć konsoli).

Przedstawiciel Sony, Jack Tretton, nie widzi nic złego w obecnie oferowanej cenie handhelda. Jego zdaniem jest bardzo atrakcyjna i z pewnością odniesie sukces marketingowy.

Nowy model Playstation Portable ukaże się na rynku w trzech wersjach: Piano Black za 169USD, Ceramic White Star Wars bundle za 199USD oraz Ice Silver Daxter Entertainment bundle za 199USD.

Lepiej by Tretton miał rację, ponieważ obecnie sytuacja PSP nie wygląda najlepiej. Do tej pory sprzedano 23 miliony przenośnych konsol Sony. Na pierwszy rzut oka nie wygląda to źle. Jednakże gdy porównamy to z liczbą 49 milionów sprzedanych DSów, to szybko zmienimy zdanie.

Szefom Sony wypada jedynie życzyć powodzenia. My zaś czekamy na dalszy rozwój sytuacji.