Nowe Volvo S60 "zauważy" pieszego na drodze

W marcu podczas Geneva Motor Show firma Volvo zaprezentuje nowe Volvo S60 wyposażone w system o nazwie Pedestrian Detection, dzięki któremu jest ono w stanie "zauważyć" pieszego na drodze.

Nowe Volvo S60 "zauważy" pieszego na drodze

Volvo S60

Geneva Motor Show rozpocznie się 4 marca. Wśród motoryzacyjnych propozycji różnych firm na uwagę z pewnością będzie zasługiwało nowe Volvo S60. Pominąwszy jego mniej istotne parametry (przynajmniej dla naszego serwisu) wyróżnia się ono bowiem innowacyjnym systemem o nazwie Pedestrian Detection.

Jego zadaniem jest ochrona pieszego na drodze. Dzięki odpowiedniemu zastawowi czujników potrafi go bowiem wykryć i powiadomić o tym fakcie kierowcę. Jeżeli ten jednak nie zareaguje na ostrzeżenie system sam uruchomi hamulce. Volvo przekonuje, że dzięki temu S60 jest w stanie uniknąć kolizji poruszając się z prędkością nie przekraczającą 35 km/h. Gdy jedzie szybciej system skupia się wyłącznie na tym, żeby maksymalnie wyhamować samochód.

Zobacz również:

  • Zapomnij o Android Auto - oto zdjęcia nowego Android Automotive!
  • Android Automotive z pierwszą duża aktualizacją! Co zmienia?

W Sieci pojawiły się już filmy prezentujące możliwości zainstalowanego w nowym Volvo S60 systemu Pedestrian Detection. Zapraszamy do obejrzenia jednego z nich: