Nowe Wi-Fi w iMakach

Jak donosi serwis MacRumors, moduły sieci bezprzewodowej AirPort Extreme w nowych komputerach iMac są jeszcze bardziej "ekstremalne", niż wynikałoby to z nazwy. Okazało się bowiem, że najprawdopodobniej zamontowano w nich chipset obsługujący niezatwierdzony jeszcze standard 802.11n.

Nowe Wi-Fi w iMakach

Broadcom 802.11n w 20-calowym iMaku

Odkrycia takiego dokonał jeden z użytkowników forum serwisu - podczas instalowania najnowszej wersji Windows Vista (build 5728 - kolejne wydanie po udostępnionym niedawno RC1, czyli build 5600) na nowym komputerze iMac, wyposażonym w procesor Intel Core 2 Duo 2,33 GHz, zauważył on, że system wykrył w komputerze nowy chipset firmy Broadcom, obsługujący niezatwierdzony jeszcze standard kolejnej generacji sieci bezprzewodowych Wi-Fi 802.11n (szerzej pisaliśmy o nim w tekście "Na dzień przed 802.11n, czyli obiecanki-cacanki").

O kolejnym przesunięciu ratyfikacji standardu 802.11n pisaliśmy ostatnio w artykule "Szybsze Wi-Fi znów przesunięte". Póki co dostępny jest jedynie szkic standardu i - jak zapewniają producenci zgodnego z nim sprzętu - po ukazaniu się finalnej jego wersji będzie możliwość aktualizacji oprogramowania, aby sprzęt był z nią zgodny.

Wątek na forum MacRumors