Nowe WiFi w Centrino

Intel wprowadził do platformy Centrino nowy interfejs sieciowy Intel PRO/Wireless 2200BG umożliwiający bezprzewodową łączność sieciową w standardach 802.11b i 802.11g.

Nowy interfejs sieciowy pozwala na korzystanie z większej przepustowości sieci domowych i biurowych (chodzi tu o wersję 802.11g, która pozwala na przesyłanie danych z przepustowością do 54 Mbps). Interfejs Intel PRO/Wireless 2200BG umożliwia również rozszerzenia programowe, dzięki czemu będzie mógł wspierać przyszłe rozwiązania, m.in. z zakresu bezpieczeństwa. Dodatkowo w nowym układzie poprawiono zarządzanie energią.

Interfejs sieciowy Intel PRO/Wireless 2200BG składa się z układów: radiowego i komunikacyjnego. Moduły zostały zaprojektowane w oddziałach Intela w Hajfie (Izrael) i w San Diego (USA). Produkt dostępny jest w postaci karty mini-PCI. Urządzenie obsługuje najnowsze standardy z zakresu bezpieczeństwa, takie jak Wi-Fi Protected Access (WPA). Możliwe będą również dodatkowe rozszerzenia programowe zwiększające bezpieczeństwo.

Nowy interfejs sieciowy jest również wspierany przez oprogramowanie Intel PROSet for Wireless, które umożliwia łatwą konfigurację, monitorowanie statusu połączenia oraz włączanie i wyłączanie sygnałów radiowych 802.11. Kolejna, bardzo użyteczna funkcja to zaawansowane zarządzanie profilami. Dzięki temu usprawnieniu możliwe będzie konfigurowanie wielu profili dostępu do różnych sieci WLAN wraz z przemieszczaniem się użytkownika pomiędzy różnymi punktami dostępowymi.