Nowe akumulatory litowo-jonowe mogą zrewolucjonizować pojazdy elektryczne

Naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Diego dokonali przełomu w dziedzinie akumulatorów litowo-jonowych, który może znacznie zwiększyć ich pojemność energetyczną.

fot.neowin.net

Zgodnie z raportem opublikowanym przez Independent, naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Diego dokonali przełomu w dziedzinie akumulatorów litowo-jonowych, który może znacząco zwiększyć ich pojemność energetyczną. Wiadomo już było, że zastosowanie anod krzemowych zamiast grafitowych mogłoby być bardziej opłacalne, ale do tej pory uważano, że są one zbyt niestabilne, aby je stosować.

Naukowcy odkryli, że jeśli usuną ciekły elektrolit i zamiast niego użyją stałego elektrolitu na bazie siarczków, będą w stanie przezwyciężyć ten problem. W chwili obecnej bateria może być ładowana 500 razy. Według raportu, start-up o nazwie Unigrid Battery posiada licencję na nową technologię i będzie ją dalej rozwijać.

Zobacz również:

  • Już niedługo poznamy historię naszego wszechświata?
  • Powstanie fabryka samochodów Xiaomi!

Darren Tan, główny autor badań i założyciel Unigrid Battery, powiedział:

Dzięki tej konfiguracji baterii otwieramy nowe terytorium dla baterii półprzewodnikowych wykorzystujących anody takie jak krzem.

Takie podejście pozwala przezwyciężyć wiele ograniczeń występujących w konwencjonalnych bateriach. Daje nam to ekscytujące możliwości sprostania wymaganiom rynku w zakresie niższych kosztów i bezpieczniejszych baterii.

Mamy nadzieję, że dzięki nowej technologii zobaczymy pojazdy elektryczne, które nie wymagają ładowania nawet przez tydzień.

Polecamy: "Wszystkie pojazdy muszą być zeroemisyjne" - podpisano nową ustawę w Kalifornii

Źródło: neowin.net