Nowe amplitunery Onkyo z certyfikatem THX

Firma Onkyo zaprezentowała dwa nowe amplitunery 7.1 o oznaczeniach TX-NA906X i TX-SA806X. Urządzenia mogą pochwalić się certyfikatem THX Ultra2 Plus i oferują użytkownikowi do dyspozycji m.in. złącza HDMI w wersji 1.3a oraz procesor wizyjny HQV Reon-VX.

Najnowszy amplituner firmy Onkyo - model o oznaczeniu TX-NA906X - to ważąca ponad 24 kilogramy skrzynka o wymiarach 435 x 458,5 x 194 mm). Urządzenie może się pochwalić logo świadczącym o uzyskaniu przyznawanego przez firmę Georga Lucasa certyfikatu THX Ultra2 Plus. Oferuje do dyspozycji użytkownika wysokiej jakości procesor wizyjny HQV Reon-VX, umożliwiający przekonwertowanie dostarczonego sygnału wideo do rozdzielczości 1080p, który następnie przesyła do dowolnego odbiornika (projektora, telewizora) za pomocą interfejsu HDMI w wersji 1.3a (dysponuje czterema wejściami oraz dwoma wyjściami). Sprzęt pozwala na skorzystanie z funkcji kalibracji ISF oraz dekoderów Dolby True HD i DTS-HD Master Audio. Cechuje się maksymalną mocą wyjściową na kanał na poziomie 280 W oraz pasmem przenoszenia od 5 Hz do 100 kHz. Warto też wspomnieć o module LAN, porcie USB, wsparciu dla formatów MP3/WMA/AAC (możemy odtwarzacz pliki muzyczne np. bezpośrednio z pendrive'a) oraz wsparciu dla funkcji VIERA Link, AQUOS Link i REGZA Link.

Onkyo TX-NA906X

Onkyo TX-NA906X

Model TX-SA806X różni się od poprzednika oferowaną mocą (maksymalnie 250 W na kanał), nieco niższą wagą wynoszącą równo 23 kg (przy tych samych gabarytach) oraz brakiem modułu LAN i portu USB.

Urządzenia pojawią się na półkach japońskich sklepów pod koniec tego miesiąca (niestety nie wiadomo kiedy trafią do Europy). Ich ceny zostały ustalone (po przeliczeniu z jenów) na poziomie około 2190 euro i 1550 euro.