Nowe atrakcje Canona

Canon przedstawił nowe amatorskie aparaty cyfrowe oznaczone jako PowerShot S30, PowerShot S40 oraz PowerShot G2. Jednocześnie pojawił się oczekiwany przez profesjonalistów model cyfrowej lustrzanki EOS-1D.

Canon przedstawił nowe amatorskie aparaty cyfrowe oznaczone jako PowerShot S30, PowerShot S40 oraz PowerShot G2. Jednocześnie pojawił się oczekiwany przez profesjonalistów model cyfrowej lustrzanki EOS-1D.

Dwa pierwsze modele to kieszonkowe metalowe aparaty wyposażone w element CCD 3,2 (S30) oraz 4,1 (S40) megapikseli. Zostały przystosowane do bezpośredniej współpracy z drukarką atramentową. Dzięki temu można wydrukować zdjęcia o wysokiej rozdzielczości wprost z aparatu, z pominięciem etapu wprowadzania obrazów do komputera. Modele S30 i S40 zostały wyposażone w obiektywy zmiennoogniskowe o trzykrotnym współczynniku przybliżania. Ponadto oferują większość zaawansowanych funkcji fotograficznych, takich jak preselekcje czasu i przysłony, a także tryb ustawiania ręcznego. Istnieje możliwość zapisu zdjęć w bezstratnym formacie RAW. Optykę chroni praktyczna, przesuwana osłona.

Model G2 to następca przeznaczonego dla zaawansowanych użytkowników aparatu PowerShot G1. Aparat został wyposażony w matrycę CCD o większej niż poprzednik rozdzielczości - 4 MP - która już staje się standardem tej grupy aparatów cyfrowych. Ponadto producent zapewnia, że obraz z tego urządzenia charakteryzuje się wyższą jakością, między innymi dzięki zastosowaniu nowego elementu przetwarzającego sygnały DSP (Digital Signal Processor) oraz zmodernizowanego filtru RGB. Aparat ten, podobnie jak poprzedni, dysponuje pełną możliwością sterowania funkcjami fotograficznymi. Ponadto daje możliwość podejrzenia histogramu, co może zainteresować osoby używające aparatu do celów zawodowych.

Pojawiła się wreszcie konkurencja dla profesjonalnego Nikona D1 (lub D1X). Jest to czteromegapikselowy aparat cyfrowy oparty na sztandarowej lustrzance Canona, EOS-1V. Podobnie jak model Nikona, charakteryzuje się znakomitą ergonomią, co cenią na przykład fotoreporterzy. Z myślą o nich aparat został też wyposażony w funkcję wykonywania zdjęć seryjnych. Pod tym względem jest bezkonkurencyjny - może wykonać serię 21 zdjęć z częstotliwością ośmiu klatek na sekundę.

Informacje Canon Polska

tel. (22) 5723000

www.canon.pl

Cena: PS S30 - 3599 zł

PS S40 - 4399 zł

PS G2 - 5399 zł

EOS 1D - 30000 zł