Nowe, bezpieczniejsze baterie dla notebooków

Firma Boston-Power zaprezentowała nowe litowo-jonowe akumulatory o nazwie Sonata, które przeznaczone są do stosowania w komputerach przenośnych. Nowości, które mają zapewniać wysoką wydajność oraz bezpieczeństwo, charakteryzują się krótkim czasem powtórnego ładowania.

Nowe baterie (Li-Ion, Sonata) - jak twierdzą przedstawiciele firmy Boston-Power - charakteryzują się najkrótszym na rynku czasem powtórnego ładowania. W trzydzieści minut (dwa razy szybciej niż rozwiązania konkurencji) możemy bowiem uzupełnić ich pojemność w 80 procentach.

Nowe, bezpieczniejsze baterie dla notebooków

Nowe baterie Sonata

Nowości, które bez problemu mogą pracować w większości obecnie dostępnych notebooków, są też bardzo wydajne oraz przede wszystkim - bezpieczne (np. przy produkcji zewnętrznej powłoki zastosowano specjalny stop mający na celu uniemożliwienie jej rozerwania, nawet w wyniku wewnętrznego zapalenia). Producent podkreśla też ich długą żywotność (1000 cykli).

Warto też dodać, że nowe akumulatory są tworzone przy bliskiej współpracy z firmą HP. Pierwszych komputerów przenośnych wyposażonych w nowe produkty Boston-Power możemy się spodziewać w lecie.