Nowe coolery CPU od Asusa

Firma Asus wprowadziła do swojej oferty nowy cooler o nazwie Silent Knight II. Jest to następca modelu Silent Knight, od którego w zasadzie nie różni się z wyglądu. Pozwala jednak w przeciwieństwie do niego na współpracę z czterordzeniowymi procesorami.

Silent Knight II (następca Silent Knight ) mierzy 115 x 140 x 110 mm, natomiast jego waga to 610 gramów. Przykuwa wzrok interesującym wyglądem, będąc całkowicie wykonanym z miedzi (miedziana podstawa, żebra oraz sześć ciepłowodów) i oferując niebieskie podświetlenie LED. Nad odpowiednim schładzaniem radiatora czuwa wentylator o wymiarach 92 x 92 x 25 mm obracający się z prędkością sięgającą 2300 obrotów na minutę (+/- 10%) i charakteryzujący się przepływem powietrza na poziomie 36,5 CFM.

Silent Knight II

Silent Knight II

Urządzenie korzysta z systemu PWM (dopasowuje prędkość wiatraka do temperatury procesora) i generuje hałas na poziomie 25 dB. Dba również o zabezpieczenie termiczne układu regulacji napięcia VRM (Voltage Regulator Module) - na stronie producenta można przeczytać, że "Specjalnie zaprojektowany kształt radiatora pozwala na chłodzenie układów regulacji napięcia płyty głównej umiejscowionych w pobliżu procesora dzięki przekierowaniu na nie części powietrza wprawianego w ruch przez wentylator. VRM to jedne z krytycznych elementów wpływających bezpośrednio na czas pracy i stabilność systemu."

Silent Knight II współpracuje z następującymi procesorami: Intel Core 2 Extreme, Core 2 Quad (Quad-Core), Intel Core 2 Duo, Pentium D (Dual-Core), Intel Pentium 4 HT, Celeron D, AMD Athlon 64 X2, AMD FX (Dual-Core), AMD Athlon 64 i AMD Sempron.

Silent Knight AL

Silent Knight AL

Warto też dodać, że producent posiada w swojej ofercie również wersję aluminiową o nazwie Silent Knight AL. Urządzenie korzysta z miedzianej podstawy i w porównaniu do poprzednika nieco mniej waży (450 gramów).

Więcej informacji na temat nowych coolerów można znaleźć na stronie producenta.