Nowe cyfrowe magnetowidy JVC

Firma JVC zaprezentowała dwa nowe cyfrowe magnetowidy - modele o oznaczeniach DR-HX500 i DR-HX250. Urządzenia wyposażono w dyski twarde, nagrywarki DVD oraz w możliwość obsługi kaset VHS.

Modele DR-HX500 i DR-HX250 z pewnością zainteresują osoby, które dysponują dużą kolekcją kaset VHS i chciałyby przegrać ich zawartość na nośniki optyczne. Urządzenia wyposażone zostały w nagrywarki DVD (zapis - DVD-RW i DVD-R), dyski twarde o pojemność, odpowiednio, 500 GB i 250 GB oraz magnetowidy VHS.

DR-HX500

DR-HX500

Dysponują ponadto zestawem tunerów (cyfrowy i analogowy), możliwością równoczesnej rejestracji dwóch programów telewizyjnych oraz oferują użytkownikowi do dyspozycji szereg złącz wśród znalazło się jedno HDMI Ver.1.2a. Wymiary nowości oraz waga są takie same i wynoszą 435 x 394 x 99,5 mm i 6,6 kg. Użytkownik otrzymał do dyspozycji również dwa piloty zdalnego sterowania - główny oraz "uproszczony". Warto też wspomnieć o wsparciu dla formatów audio Dolby Digital i DTS.

Urządzenia pojawią się na rynku japońskim na początku lipca w cenie 903 USD i 713 USD. Niestety nie wiadomo, kiedy trafią do Europy.