Nowe cyfrowe urządzenie Apple

Po demonstracji szybszych modeli PowerBooków i iBooków, Apple zapowiedziała na przyszły tydzień prezentację nowego 'przełomowego urządzenia cyfrowego'.

W zapowiedzi nowego cyfrowego urządzenia opracowanego przez Apple, którego prezentacja ma się odbyć we wtorek przyszłego tygodnia, jedynym pewnikiem jest fakt, że nie będzie to Mac. Wiadomo, że nowy produkt ma stanowić podstawę cyfrowego 'huba' dla cyfrowego życia ('digital hub for digital lifestyle'), bowiem w przyszłościowej wizji 'cyfrowego życia' szefa Apple właśnie platforma Mac ma pełnić kluczową rolę. Ciekawe, że w koncepcji Apple-Jobs wprawdzie cyfrowe urządzenia będą stawały się coraz powszechniejsze, to jednak znaczenie tradycyjnego komputera nie zmaleje, a raczej przejdzie on w nową erę swojego rozwoju.

'Uważamy, że komputer osobisty nie odchodzi w zapomnienie, a raczej przechodzi w trzecią wielką erę swego rozwoju: Erę Cyfrowego życia (pierwszą była Era Wydajności, drugą Era Internetu)', twierdzi Steve Jobs. 'Okres ten charakteryzuje się powszechnością najróżniejszych cyfrowych urządzeń: odtwarzaczy CD, odtwarzaczy MP3, telefonów komórkowych, cyfrowych aparatów fotograficznych, organizerów, palmtopów, cyfrowych kamer wideo itd. Jesteśmy przeświadczeni, że Mac stanie się swoistym 'koncentratorem' cyfrowego życia rozszerzając funkcjonalność innych urządzeń'. Według Jobsa, 'hardware' oferowany przez Apple może z powodzeniem spełniać takie zadanie, bowiem Macintoshe są w stanie obsługiwać złożone aplikacje, oferują duże ekrany, nagrywają dyski, oferują dużo taniego miejsca na dane oraz zapewniają wygodny dostęp do Internetu, czego nie są w stanie zagwarantować mniejsze i mniej wydajne cyfrowe urządzenia. Wraz z prezentacją 'przełomowego cyfrowego urządzenia', która ma nastąpić 23 października 2001 roku, charakter 'digital lifestyle' ma ulec jednak radykalnej zmianie.

http://www.apple.com


Zobacz również