Nowe cyfrówki Casio

Firma Casio zaprezentowała 3 nowe aparaty cyfrowe z serii Exilim. Dwa modele, EX-S20U i EX-M20U, wyposażone są w matrycę o rozdzielczości 2 megapikseli, zaś trzeci, Zoom EX-Z4U - 4 megapikseli. Wszystkie nowe aparaty w sprzedaży pojawią się w październiku.

Nowe cyfrówki Casio

Casio Exilim EX-M20U

Modele EX-S20U i EX-M20U są, jak informują przedstawiciele firmy, o 10% mniejsze niż inne aparaty z serii Exilim. Ich zaletami są: krótki czas uruchamiania się (z wyłączoną lampą błyskową - poniżej 1 sekundy) oraz możliwość szybkiego "przewijania" zdjęć podczas ich przeglądania. W nowych modelach wydłużono również czas pracy baterii (o 85%); aparaty wyposażono również w zupełnie nowy obiektyw, umożliwiający wykonywania wyraźnych zdjęć obiektów oddalonych od aparatu zaledwie o 30 cm.

Nowe cyfrówki Casio

Casio Exilim Zoom EX-Z4U

Do dyspozycji nabywców aparatów oddano funkcję "Best Shot" - umożliwia ona wybranie jednego z 15 predefiniowanych ustawień wszystkich parametrów aparatu (odbywa się to poprzez wybranie jednego z 15 przykładowych zdjęć, najbardziej zbliżonego do tego, które chcemy zarejestrować).

Aparaty wyposażono również w kalendarz, rozbudowany zegar (uwzględniający strefy czasowe), budzik oraz możliwość zapisywania zdjęć w folderach. "Cyfrówki" mają po 10 MB wbudowanej pamięci flash oraz złącza, umożliwiające korzystanie z kart pamięci flash. Model EX-M20U potrafi dodatkowo odtwarzać pliki MP3 i nagrywać dźwięki.

Model EX-Z4U wyposażony jest w matrycę o rozdzielczości 4 megapikseli oraz 3x zoom optyczny. Urządzenie jest gotowe do pracy w 1,6 sekundy od włączenia. Wyposażono je w technologię Pan Focus oraz Multi-Auto Focus. Wykonywana za pomocą EX-Z4U zdjęcia można przeglądać na wbudowanym wyświetlaczu LCD o przekątnej 2". Komplet baterii wystarcza, według przedstawicieli Casio, do wykonania ok. 540 zdjęć.

Cenę modelu EX-S20U ustalono na 280 USD, EX-M20U - na 330 USD, zaś EX-Z4U to wydatek rzędu 400 USD.