Nowe cyfrówki Fuji wreszcie dostępne

Fuji Photo Film wprowadził do sprzedaży dwa nowe modele cyfrowych aparatów fotograficznych FinePix, oznaczone symbolami 30i oraz F601Zoom.

Firma zapowiadała wprowadzenie aparatów na rynek już w lutym tego roku. Ich dostępność ogłoszono jednak dopiero dzisiaj.

Kosztujący 399 USD model FinePix 30i charakteryzuje się przede wszystkim bardzo małymi wymiarami – urządzenie określane jest przez producenta jako "wallet-sized". Urządzenie waży zaledwie 160 g.

Poza możliwością wykonywania zdjęć w maksymalnej rozdzielczości 2 megapikseli, FinePix 30i dysponuje także funkcją odtwarzania plików MP3. Aparat może także pełnić funkcję cyfrowego dyktafonu, oferującego możliwość nagrania do 33 minut dźwięku na sprzedawanej razem z nim karcie SmartMedia o pojemności 16 MB. Fuji FinePix 30i wyposażono również w podświetlanego pilota, umożliwiającego wygodne sterowanie funkcjami odtwarzacza MP3 i dyktafonu.

Drugi z nowych aparatów Fuji – FinePix F601Zoom, to urządzenie przeznaczone dla bardziej wymagających użytkowników. Aparat wyposażono w matrycę CCD o rozdzielczości 6 megapikseli. Pozwala to na wykonywanie zdjęć o rozmiarach 2832 x 2182 piksele. FinePix F601Zoom dysponuje 3-krotnym zoomem optycznym i 4,4-krotnym zoomem cyfrowym. Najkrótszy dostępny czas naświetlania wynosi 1/2000 s. Aparat może wykonywać sewencje do 40 zdjęć w rozdzielczości 1280 x 960 z częstotliwością 1,8 klatek na sekundę. W najwyższej rozdzielczości możliwe jest wykonanie sekwencji czterech zdjęć z prędkością aż 5 klatek na sekundę.

Cena aparatu wynosi 599 USD.


Zobacz również