Nowe czytniki Kindle w drodze. Amazon szykuje niespodziankę!

Po dwóch latach czas na kolejną aktualizację czytników Kindle. Tegoroczne modele zaoferują jedną niezwykle istotną zmianę. Chodzi o wyświetlacz e-ink, który jest najważniejszym elementem urządzenia.

Do sieci trafiły informacje o nadchodzących czytnikach Kindle. Okazuje się, że na okres jesienno-zimowy firma Amazon zamierza zaktualizować swoje bestsellerowe produkty. Korzystając z pogarszającej się pogody, amerykański gigant zamierza poprawić sprzedaż czytników ebooków.

Kindle Paperwhite 
Źródło: amazon.com

Kindle Paperwhite

Źródło: amazon.com

Przeciek pochodzi z tabeli porównawczej Good e-Reader. Dowiedzieliśmy się, że na rynku zadebiutują dwa nowe urządzenia - Kindle Paperwhite 5 generacji oraz bardziej ekskluzywna wersja Kindle Paperwhite 5 Signature Edition.

Zobacz również:

  • Darmowa dostawa w Amazon - co warto kupić? [18.10.2021]
  • Świetne promocje na książki w Empiku - ebooki i audiobooki do -60%!
  • Amazon Kindle - wszystkie modele, sprawdź który jest najlepszy [2021]

Oba tablety przyniosą jedną, niezwykle ważną nowość. Na pokładzie nadal znajdziemy podświetlany wyświetlacz e-ink, ale zaoferuje on zwiększoną przekątną. Amazon odejdzie od stosowania 6 calowych matryc na rzecz nowego panelu o przekątnej 6,8 cala. Zmiana ta zdecydowanie poprawi komfort czytania. Nowy wyświetlacz ucieszy szczególnie fanów komiksów.

Paperwhite 5 ma kosztować około 120 dolarów. Oznacza to, że Amazon nie zdecyduje się na zwiększenie ceny.

Na pokładzie poza nowym ekranem znajdziemy 8 GB wbudowanej pamięci masowej. Sam wyświetlacz nadal zaoferuje zagęszczenie na poziomie 300 pikseli na cal oraz 17 stopni podświetlenia. Dzięki zmniejszonym ramkom samo urządzenie nie będzie zauważalnie większe od aktualnie sprzedawanych modeli.

Nie zabraknie również trybu nocnego z bursztynowym podświetleniem chroniącym wzrok oraz wodoszczelnej obudowy z certyfikatem IPX8.

Model z dopiskiem Signature Edition zostanie wyposażony w 32 GB wbudowanej pamięci masowej, bezprzewodowe ładowanie oraz żyroskop pozwalający na automatyczną zmianę orientacji wyświetlanego tekstu.

Sugerowana cena detaliczna Kindle Signature Edition wyniesie około 200 dolarów.

Szukasz czytnika Kindle i nie wiesz na jaki model się zdecydować? Zapoznaj się z naszym poradnikiem.