Nowe desktopy Acera

Acer wprowadza nową rodzinę stacjonarnych komputerów PC pod wspólnym mianem Aspire L. Dostępne są już trzy modele komputerów, L100, L310 oraz L350, charakteryzujące się miniaturowymi obudowami oraz zmniejszonym zapotrzebowaniem na energię.

W opisywanych komputerach zastosowano podsystem zasilania o małym poborze mocy, używany w notebookach. Dzięki zmniejszeniu energożerności udało się również wyciszyć maszyny - Acer informuje, że poziom generowanego hałasu w stanie spoczynku sięga 26 dB.

Acer Aspire L

Acer Aspire L

Model Aspire L350 dedykowany jest głównie dla fanów multimediów, współpracuje bowiem z technologią Intel Viiv, wyposażony jest także w złącze HDMI. Pracuje w oparciu o procesor Intel Core 2 Duo. Komputery L310 oraz L100 dostępne są zaś w konfiguracjach opartych na szerszej palecie CPU, zarówno jedno-, jak i dwurdzeniowych układów Intela i AMD.

Szczegółowe specyfikacje techniczne komputerów znaleźć można w poniższej tabeli.

Komputer Aspire L350 sprzedawany będzie z preinstalowanym systemem Windows Media Center Edition 2005 lub Windows Vista. W przypadku pozostałych modeli do wyboru pozostanie edycja multimedialna oraz Home systemu Windows XP. Dodatkowo użytkownik otrzyma oprogramowanie Acer eRecovery Management (wykonywanie kopii zapasowych i odzyskiwanie systemu bez użycia płyt CD), Acer eMode Management do zarządzania funkcjami multimedialnymi, Adobe Reader, CyberLink PowerDVD, NTI CD Maker i Norton Antivirus.


Zobacz również